Reklama

Hałas na pl. Wolności nie podobał się mieszkance. "Moje dziecko chore na anginę płacze!"

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Victoria_Regen/pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Victoria_Regen/pixabay.com

Zwróciła się do nas Czytelniczka, która mieszka tuż przy pl. Wolności w Poznaniu.

Według kulturalnego rozkładu Miasta Poznania we wtorek na placu Wolności odbywał się koncert pod tytułem "Fanfara Awantura: Prawdziwe Polskie Techno". Polskie melodie ludowe w rytmach techno. Koncert trwał 60 minut, ale dał się we znaki mieszkance, która jak twierdzi, mimo zamkniętych okien musiała zmagać się z hałasem. Zarówno ona, jak i jej chore dziecko

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Kto organizuje koncerty na placu Wolności? Jest tak głośno, że słychać wszystko nawet przy oknie zamkniętym. Moje dziecko chore na anginę ropną płacze, bierze antybiotyk. To jest normalnie dramat. Ktoś jest chory na głowę organizując tak głośne koncerty? Proszę o tym napisać.

Według rozkładu "Lato w mieście", przez całe wakacje co wtorek mają się odbywać na pl. Wolności koncerty. Dodatkowo w inne dni tygodnia przewidziane są rozmaite atrakcje dla mieszkańców Poznania oraz turystów:

Spektakle dla dzieci (w każdą niedzielę)

23 lipca, godz. 16:00, Teatr Fuzja: Ekoplemię (50 min). Wiek odbiorców: od 3 lat. W trakcie spektaklu plemię musi poradzić sobie z trzema eko-zagrożeniami. Włączamy myślenie, ratujemy Ziemię!

30 lipca, godz. 12:00, Studio Teatralne Blum: Słoń (35 min). Uliczny spektakl o poszukiwaniu przyjaźni.

Warsztaty (zawsze w poniedziałki)

24 lipca, godz. 17:00 - "Dziewczyny w naturze: Spacer etnobotaniczny / spacer ziołowy" (90 min). Jego uczestnicy dowiedzą się, jakie rośliny mogą uleczyć, a jakie można bez obaw zjeść.

31 lipca, godz. 17:00 - "Leśny stolarz: Ekologiczne warsztaty stolarskie" (180 min). Czas na wspólne tworzenie ekologicznych zabawek i przedmiotów z drewna. Część 1. 17:00-18:30 "Zrób zabawkę - postać człowieka" (90 min). Część 2. 18:30-20:00 "Osłonka na doniczkę " (90 min). Liczba uczestników - do 50 par (dziecko + opiekun), warsztaty mają charakter otwarty.

Koncerty (zawsze we wtorki)

18 lipca, godz. 19:00 - "Fanfara Awantura: Prawdziwe Polskie Techno" (60 min). Polskie melodie ludowe w rytmach techno

25 lipca godz. 19:00 - "Odmieńciese: Potańcówka" (120 min). Folkowa potańcówka z muzyką na żywo. W programie nauka polki i walczyka dla początkujących.

Kino plenerowe (zawsze w czwartki)

20 lipca, godz. 21:30 - "Kobieta idzie na wojnę", reż. Benedikt Erlingsson (101 min). W filmie: przepiękna Islandia i bunt kobiety, która wypowiada wojnę koncernowi niszczącemu środowisko naturalne.

27 lipca, godz. 21:30 - "Kedi. Sekretne życie kotów", reż. Ceyda Torun (80 min). Dokument o stambulskich kotach, który podbił światowe festiwale.

Organizatorem wydarzeń są Miasto Poznań i Estrada Poznańska. Pełny program: https://estrada.poznan.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro