Reklama
Reklama

Nowa kładka nad Wartą otwarta!

fot. czerwonak.pl/Marcin Deckert
fot. czerwonak.pl/Marcin Deckert

Można już korzystać z nowej przeprawy w Owińskach.

Na ten dzień czekali mieszkańcy okolicy. Kładka pieszo-rowerowa w Owińskach, wraz z tarasami widokowymi, jest już dostępna dla wszystkich chętnych. Gmina Czerwonak poinformowała, że otrzymała wszystkie zgody i pozwolenia, roboty odebrano, a więc inwestycja oficjalnie została ukończona.

Co ciekawe, konferencja prasowa w sprawie otwarcia kładki została zaplanowano dopiero na 28 lipca. Także wtedy zaplanowano atrakcje dla mieszkańców. - W weekend 28-30 lipca w godzinach 17:00-21:00 czekamy na dużych i małych mieszkańców gminy a także turystów, dla których przygotowaliśmy warsztaty dla dzieci, spacer po Owińskach z Fundacją Nasze Podwórko, strefę chillout oraz koncerty (zespoły: "Pożegnanie Lata", "Voice+", "Recydywa", "Audiopaka") - zachęcają urzędnicy.

Kładka ma 130 metrów długości i prawie 4 metry szerokości. Unosi się 10 metrów nad lustrem wody. Ale inwestycja to nie tylko kładka. Powstały na niej tarasy widokowe. Najwyższy znajduje się na wysokości 25 metrów nad ziemią.

Budowa pochłonęła około 27 milionów złotych. Pieniądze pochodziły z budżetów Poznania, Suchego Lasu, Czerwonaka oraz Starostwa Powiatowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.63 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro