Reklama
Reklama

Kradzieże papieru toaletowego w poznańskim teatrze. Pracownicy zaczęli dostawać jedną rolkę na tydzień

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Nik / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Nik / unsplash.com

Taka reglamentacja w Polskim Teatrze Tańca.

Na facebookowym profilu Poznaniatora w ostatnich dniach pojawił się screen maila, który trafił do pracowników Poznańskiego Teatru Tańca. Podpisał się pod nim koordynator do spraw administracyjnych, a można w nim przeczytać o "nadmiernym i nieuzasadnionym zużyciu środków higienicznych (papier toaletowy) na wszystkich piętrach". W związku z tym podjęto decyzję o wprowadzeniu limitu w postaci 1 rolki na 1 osobę na okres tygodnia. - Zaistniała sytuacja jest pokłosiem niestosowania się do polityki racjonalnego użytkowania dostępnych środków higienicznych w całym teatrze pomimo sygnałów, że zużycie jest niewspółmierne do ilości osób i potrzeb do jakich stosowane są środki higieniczne - można przeczytać w wiadomości.

Radio Poznań potwierdziło te doniesienia w rozmowie z dyrektorką instytucji. Ta wyjaśniła, że reglamentację wprowadzono po ostatniej kradzieży - w dwie godziny z łazienek teatru skradziono 26 rolek papieru. Teraz więc każdy pracownik ma swoją rolkę, z którą idzie do toalety.

Sprawę nagłośnił w mediach społecznościowych m.in. Grzegorz Janoszka z Razem. Jak napisał, problem reglamentacji nie jest jedynym. Do pracowników wysłano też informację, że pierwsza przerwa na posiłek przysługuje im po 6 godzinach od rozpoczęcia pracy. - Ma to sens: nie jesz - nie s**sz. Nie s**sz - zużywasz mniej papieru! Genialne. A najgorsze, że tego typu praktyka jest, z tego co mi wiadomo, legalna - skomentował.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro