Reklama
Reklama

Znów zwolnienia grupowe w dużym wielkopolskim zakładzie

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. asta24.pl
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. asta24.pl

Pracę może stracić nawet 250 osób.

Jak podaje portal faktypilskie.pl, Firma Signify Poland do Powiatowego Urzędu Pracy w Pile złożyła właśnie aneks do zawiadomienia o konieczności zastosowania zwolnień grupowych z dnia 31 marca 2023 roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, zapowiadano, że od kwietnia do września prace straci w tym miejscu 370 pracowników. To przede wszystkim pracownicy produkcji, ale też pełniących inne funkcje - w tym zarządzający. Teraz okazuje się, że to nie koniec. Teraz pracę ma stracić 250 osób.

"Jako przyczyny zwolnienia grupowego podano dostosowanie poziomu zatrudnienia do malejących planów produkcyjnych zakładów produkcyjnych w Pile, które wynikają ze spadku popytu na produkowany asortyment" - czytamy na łamach lokalnego portalu.

Jak dodano, decyzja argumentowana jest "ogólną sytuacją makroekonomiczną, a także optymalizacją zatrudnienia w celu pełnego wykorzystania kompetencji pracowników".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.08 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro