Reklama
Reklama

Poznański Sanepid kontroluje półkolonie i kolonie. Czy rodzice mogą być spokojni?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Michal Jarmoluk z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Michal Jarmoluk z Pixabay

To wspólne działania z kuratorium oświaty.

"Jak co roku oddział Higieny Dzieci i Młodzieży Powiatowej Stacji-Sanitarno- Epidemiologicznej w Poznaniu bieżąco monitoruje zgłoszenia organizatorów w tzw. elektronicznej bazie wypoczynku (www. wypoczynek.men.gov.pl). Wspólnie z kuratorium oświaty sprawuje nadzór nad jego organizacją dbając o bezpieczeństwo sanitarno- higieniczne" - informuje Cyryla Staszewska, rzeczniczka poznańskiego Sanepidu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Od początku wakacji przeprowadzono 12 kontroli sanitarnych półkolonii będących formą wypoczynku dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania oraz 6 kontroli sanitarnych kolonii i obozów jako form wyjazdowych. Nie stwierdzono nieprawidłowości.

Zakres kontroli jest szeroki. "Zawiera m.in. ocenę warunków pobytu uczestników, stanu sanitarno- higienicznego oraz technicznego otoczenia i pomieszczeń użytkowych, warunków do realizacji bezpiecznej aktywności ruchowej, zapewnienia opieki medycznej uczestnikom, a także, wspólnie z odziałem higieny żywności i żywienia, ocenę zapewnienia higienicznych warunków przygotowania i spożywania posiłków" - wylicza rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
99.05 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro