Reklama
Reklama

W poznańskich klubach będa pracowali partyworkerzy

Na co dzień, na poznańskich ulicach pojawiają się streetworkerzy. Pracują głównie z dziećmi na Jeżycach. Teraz wolontariusze pojawią się także w poznańskich pubach i dyskotekach. W niedzielę ruszyło szkolenie pierwszej grupy tak zwanych partyworkerów.

Partyworker to nowa forma wolontariatu. Przeszkolona grupa będzie pojawiała się regularnie w poznańskich pubach, klubach i dyskotekach. Ich zadaniem będzie m.in. rozdawanie prezerwatyw czy prostych testów na obecność narkotyków w drinkach. Wolontariusz mają także edukować w przystępnej dla młodzieży formie, jakie zagrożenia niesie za sobą przypadkowy seks.

Partyworker musi być odpowiednio przeszkolony, musi umieć rozmawiać z ludźmi, umieć ich przekonać do bezpiecznego seksu czy informować o konsekwencjach zażywania narkotyków. Szkolenie, które przechodzą przyszli partyworkerzy było więc bardzo zróżnicowane. "Jest to wiedza w pigułce dla street - patryworkera, czy ogólnie dla osób pracujących w środowisku odbiorcy, podopiecznych - tłumaczy Paweł Siłakowski z CRSZ Monar i SKA Warszawa - Znajduje się tutaj szereg informacji zdrowotnych, praktycznych i takiego małego know how".

W niedzielę poznańscy partyworkerzy odbyli dopiero pierwszą część szkolenia. W czerwcu odbędą się kolejne dwie kolejne edycje. Do udzielenia porad i pomocy w poznańskich klubach będą gotowi w lipcu.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro