Reklama

W sobotę wyścig rowerowy dookoła Poznania. Wystartuje 300 zawodników

fot. Materiały prasowe / P. Oleszak
fot. Materiały prasowe / P. Oleszak

Poznańska Korba to wyścig rowerowy dookoła Poznania. W tym roku odbędzie się trzecia edycja zawodów.

Wydarzenie przyciąga miłośników dwóch kółek i zawodowych kolarzy nie tylko z regionu, ale z całej Polski. "Poznańska Korba to 180 kilometrów przez leśne ścieżki, szutry, drogi asfaltowe, polne i gruntowe. Suma podjazdów wynosi 970 metrów, a zjazdów 910 metrów. W takim terenie sprawdzi się rower mtb, gravel, trekking i przełaj. Przebieg trasy w większości pokrywa się z Rowerowym Pierścieniem dookoła Poznania, czyli oznakowanym rowerowym szlakiem turystycznym Wielkopolski" - informują organizatorzy i dodają, że na liście startowej zapisanych jest 300 zawodników. Wyścig wyruszy wczesnym rankiem z Kórnika.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

"Dajemy zawodnikom 15 godzin na pokonanie trasy. Jest kilku bardzo dobrych kolarzy, którzy pokonują tę trasę w około 6 godzin. To naprawdę niesamowite czasy, biorąc pod uwagę dystans, trudność terenu i często upał" - mówi Agnieszka Korpal, organizatorka Poznańskiej Korby.

Jak zaznaczono większość trasy stanowią wyjątkowe parki i zielone tereny. Zawodnicy odwiedzą m.in. Rogaliński Park Krajobrazowy, Wielkopolski Park Narodowy, Puszczę Zielonkę, Park Krajobrazowy Promno i wiele innych miejsc.

"Zależy nam bardzo na tym, aby pokazać piękne szlaki, parki krajobrazowe w okolicy i połączyć to z miłością do sportu i kolarskich wyzwań. Życzymy wszystkim pokładów siły i motywacji w trakcie startu i ogromnej satysfakcji na mecie" - podkreśla Anna Kautz, organizatorka Poznańskiej Korby.

W strefie mety na campingu OAZA Błonie w Kórniku będzie można dopingować startujących i finiszujących zawodników. Organizatorzy zadbają także o wiele atrakcji dla kibiców, rodzin i dzieci.

Wydarzenie jest dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Miasto i Gminę Kórnik. Partnerami tegorocznej edycji Poznańskiej Korby są Jack Wolfskin i PAJAK, a organizatorem Stowarzyszenie Poco Loco Adventure. Wszystkie szczegóły znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro