Reklama
Reklama

Remont nawierzchni na wiadukcie PST Szymanowskiego i zmiany w kursowaniu autobusów. Znowu!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM Poznań

Prace w tym miejscu zdają się nie mieć końca.

Jesienią 2020 roku zakończono duży remont wiaduktu PST Szymanowskiego. Jak przypomina Gemela Poznańska, kosztował 15 milionów złotych. W jego trakcie na pasach dla autobusów ułożono nowatorską nawierzchnię Densiphalt, która miała łączyć właściwości betonu i asfaltu. Niestety szybko okazało się, że nawierzchnia, delikatnie rzecz ujmując, nie sprawdziła się. Po niespełna dwóch latach, w lipcu ubiegłego roku, nawierzchnię na pasach dla autobusów trzeba było wyremontować. Teraz ponownie zaplanowano tu remont.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Z powodu remontu nawierzchni przystanku Szymanowskiego (w kierunku wież RTV), od wtorku, 18 lipca (do niedzieli, 23 lipca) przystanek tymczasowo zlokalizowany będzie w dwóch miejscach - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego. - Przystanek autobusowy Szymanowskiego znajduje się na wiadukcie nad trasą PST i obsługuje aż 14 linii (miejskie, podmiejskie i nocne). We wtorek rozpocznie się remont nawierzchni zatoki i dlatego przystanek będzie tymczasowo zlokalizowany w dwóch miejscach: na ul. Opieńskiego przed skrzyżowaniem z ul. Szymanowskiego - w miejscu, gdzie rozpoczyna się pas do skrętu w prawo w ul. Szeligowskiego - dla linii nr 174, 191, 198, 218 i 348, na ul. Szymanowskiego pomiędzy ul. Smoleńską a wjazdem na parking osiedlowy - dla linii 146, 169, 185, 188, 253, 901, 902, 904 i 905 - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.08 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro