Reklama

Tak wygląda najnowsza kładka nad Wartą. Powstała pod Poznaniem i robi wrażenie!

fot. czerwonak.pl/Marcin Deckert
fot. czerwonak.pl/Marcin Deckert

Wkrótce zaplanowano otwarcie kładki pieszo-rowerowej w Owińskach.

W Poznaniu czekamy na budowę kładek nad Wartą, które połączą Berdychowo, Ostrów Tumski i Chwaliszewo, a tymczasem w Owińskach wkrótce będzie można skorzystać z najnowszej kładki pieszo-rowerowej, jaka powstała nad Wartą. Oficjalnego terminu otwarcia jeszcze nie ma, ale wiadomo, że ma nastąpić w najbliższych tygodniach.

Kładka powstała w miejscu, w którym do lat 40. ubiegłego wieku można było korzystać z przeprawy promowej pomiędzy Owińskami i Radojewem. - Powstanie kładki poprawi dostępność komunikacyjną oraz mobilność mieszkańców. Dzięki zwiększeniu udziału transportu rowerowego w codziennych podróżach, budowa kładki obniży poziom emisji zanieczyszczeń komunikacyjnych do atmosfery w gminie Czerwonak oraz całym Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Poznania - podaje gmina Czerwonak.

Kładka ma 130 metrów długości i prawie 4 metry szerokości. Unosi się 10 metrów nad lustrem wody. Ale inwestycja to nie tylko kładka. Powstały na niej tarasy widokowe. Najwyższy znajduje się na wysokości 25 metrów nad ziemią.

Budowa pochłonęła około 27 milionów złotych. Pieniądze pochodziły z budżetów Poznania, Suchego Lasu, Czerwonaka oraz Starostwa Powiatowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
20.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro