Reklama
Reklama

Pociąg zerwał sieć trakcyjną na linii kolejowej Poznań - Berlin. Jeden ze składów ma już ponad 3 godziny opóźnienia!

fot. Anna
fot. Anna

Pasażerów ewakuowali z pociągu strażacy.

- Horror na PKP Poznań Główny. Pociągi odwoływane, niektóre opóźnione po 200-250 min. Awaria sieci trakcyjnej. Nikt nic nie wie... - napisał do nas Czytelnik. Awarię w rozmowie z nami potwierdza straż pożarna. - Chwilę przed 7.00 dostaliśmy zgłoszenie, że pomiędzy Opalenicą i Nowym Tomyślem doszło do zerwania sieci trakcyjnej przez pociąg. Pociąg utknął w polu, wezwano nas do tego, by pomóc pasażerom opuścić pojazd i przedostać się do autobusów w ramach komunikacji zastępczej - tłumaczy.

Nie udało nam się jeszcze skontaktować z PKP PLK, ale na stronie portalpasazera.pl pojawiła się informacja o opóźnieniach na Poznaniu Głównym. Największe opóźnienie notuje pociąg Lubuszanin relacji Zielona Góra - Lublin, który ma już 185 minut opóźnienia.

- Około godziny 6:20 na szlaku Opalenica - Nowy Tomyśl (linia kolejowa Poznań - Zbąszynek) służby techniczne stwierdziły uszkodzenie sieci trakcyjnej nad torem nr 1 (na torze nr 2 prowadzone są prace utrzymaniowe). Wstrzymany został ruch pociągów. Na miejscu obecne są służby PLK SA, które pracują nad jak najszybszym wznowieniem ruchu. PLK SA są w stałym kontakcie z przewoźnikami. Przewoźnik PKP Intercity wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Buk - Zbąszyń, a przewoźnik Koleje Wielkopolskie na odcinku Opalenica - Nowy Tomyśl. Pasażerowie na stacjach, przystankach i w pociągach w miarę możliwości są informowani o aktualnej sytuacji. Bieżące informacje są również dostępne na stronie i w aplikacji Portal Pasażera - podaje PKP PLK.

 • Aktualizacja
  piątek, 14.07.2023 r., godz. 10.41
  Aktualizacja
  piątek, 14.07.2023 r., godz. 10.41
  - O godzinie 10 pociąg Kolei Wielkopolskich relacji Zbąszynek - Poznań, który na szlaku Opalenica - Nowy Tomyśl zatrzymał się przed uszkodzoną siecią trakcyjną, zjechał do stacji Opalenica. Służby techniczne PLK SA oraz dwa pociągi sieciowe przystąpiły do naprawy sieci trakcyjnej. Ze wstępnych deklaracji zakończenie prac i wznowienie ruchu pociągów możliwe będzie około godziny 16 - podaje PKP PLK.
 • Aktualizacja
  piątek, 14.07.2023 r., godz. 16.53
  Aktualizacja
  piątek, 14.07.2023 r., godz. 16.53
  Jak poinformował Bartosz Pietrzykowski z PKP PLK: "o godzinie 16 PLK SA przywróciły ruch pociągów między Opalenicą a Nowym Tomyślem (linia kolejowa Poznań - Zbąszynek). Przywracana jest rozkładowa organizacja jazdy pociągów. Sytuacja na sieci kolejowej stabilizuje się. Służby techniczne PLK SA zakończyły naprawę sieci trakcyjnej, do której uszkodzenia doszło dziś rano".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro