Reklama

Kolejne odbruki w Poznaniu. Betonowy plac w centrum zaprojektują na nowo znani architekci

Skrzyżowanie w centrum, które ma się zazielenić | fot. Mariusz Wiśniewski / FB
Skrzyżowanie w centrum, które ma się zazielenić | fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Prace są planowane m.in. na Łazarzu.

Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że podpisano umowę na przeprowadzenie odbruków na łazaraskich ulicach. Mają się odbyć punktowo na Kasprzaka, Sczanieckiej, Matejki, Chociszewskiego, Potworowskiego, Stablewskiego, Dmowskiego, Niegolewskich, Limanowskiego i Lodowej. Inwestycja jeszcze nie ruszyła, ale ma się rozpocząć w najbliższych dniach i potrwa maksymalnie do jesieni.

- Później przyjdzie czas na kolejny etap. Obecnie przygotowywane jest postępowania na obsadzenie wspomnianych miejsc zielenią. Tak by rośliny mogły pojawić się w ziemi wówczas, gdy jest najlepsza pora na prowadzenie nasadzeń (późniejsza jesień) - podają drogowcy.

Odbruki są planowane także w centrum Poznania, ale to nieco bardziej odległa perspektywa. Zmienić ma się betonowe skrzyżowanie ulic Taylora, Kościuszki i Taczka. - Chodzi tu o odbruki widocznych na zdjęciu "martwych" pól jezdni - wyłączonych na skutek przepisów ruchu drogowego z parkowania na skrzyżowaniu - tłumaczy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Do końca tego roku powinna powstać dokumentacja projektowa, którą przygotowuje na zlecenie Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu znana, poznańska pracownia Front Architects. Działania te będą wymagały m.in. przebudowy sieci podziemnych, tak aby przygotować dogodne warunki dla zieleni. Liczymy, że dzięki temu przybędzie kolejne miejsce z zielenią w centrum miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro