Reklama
Reklama

Rekordowy czerwiec na Ławicy. Obsłużono milionowego pasażera w tym roku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Port Lotniczy Poznań Ławica na FB
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Port Lotniczy Poznań Ławica na FB

Lotnisko ma powody do zadowolenia.

Tylko w czerwcu na poznańskim lotnisku obsłużono 322 846 pasażerów. To o 20 procent więcej niż w czerwcu 2022 roku. Wzrosty odnotowano we wszystkich kategoriach połączeń - 11 procent w lotach realizowanych przez tanie linie, 20 procent w lotach tradycyjnych linii lotniczych oraz 33 procent w przypadku czarterów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W ubiegłym miesiącu obsłużono na Ławicy milionowego pasażera w 2023 roku! W sumie w całym półroczu obsłużono na naszym lotnisku 1 171 137 pasażerów. To o 34 procent więcej niż w czerwcu 2022 roku.

Dokąd najchętniej latamy z Ławicy? W przypadku linii niskokosztowych na szczycie nieustannie są połączenia do Londynu. Kolejne miejsca zajmują Dublin, Mediolan Bergamo, Alicante, Budapeszt i Rzym. W przypadku tradycyjnych linii lotniczych króluje połączenie z Warszawą. Jeśli chodzi o kierunki wakacyjne (czartery) tu bezkonkurencyjna jest Antalya. Za nią uplasowały się Rodos, Heraklion, Bodrum i Zakintos.

- Podziękowania należą się wszystkim naszym pasażerom że chcą latać #ProstozPoznania i #ProstodoPoznania! - kwituje rzecznik Portu Lotniczego Poznań Ławica Błażej Patryn.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro