Reklama
Reklama

Nowy hotel powstanie w centrum Poznania. Z miniapartamentami

fot. Structure Capital
fot. Structure Capital

Przy ulicy Zielonej.

O tej inwestycji mówi się od kilku lat, ale wszystko wskazuje na to, że w końcu ruszy. W listopadzie 2019 roku zapowiedziano, że na działce przy ulicy Zielonej 4 powstanie hotel i zaprezentowano jego koncepcję. Niespełna rok później inwestor, Structure Capital, poinformował, że koncepcja się zmieniła. Budynek miał być wyższy i bardziej otwarty na miasto, niż pierwotnie zakładano.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Minęły trzy lata i są nowe wieści w sprawie inwestycji. Wiadomo, że na działce przy Zielonej powstanie Y3 Signature Hotel. Inwestor się nie zmienił. Budynek ma mieć 8 kondygnacji, ale nie będzie to hotel w tradycyjnym rozumieniu. W obiekcie indywidualni nabywcy mogą kupić apartamenty 1- lub 2-pokojowe o powierzchni od około 20 do około 50 metrów kwadratowych. Pod obiektem zaplanowano 2-kondygnacyjny parking. Apartamenty zostaną uzupełnione o recepcję, bar, restaurację, siłownię, SPA i przestrzeń do pracy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa ruszy w tym roku, a prace mają się zakończyć w połowie 2026 roku. W ofertach biur nieruchomości już pojawiły się apartamenty z obiektu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro