Reklama

Przy rondzie Rataje zaczęto budowę prawie 60-metrowego biurowca

fot. EASST Architects
fot. EASST Architects

Krajobraz zdecydowanie się tu zmieni.

Na terenie budowy pomiędzy rondem Rataje a Posnanią, konkretnie między ulicami Jana Pawła II, Łacina i aleją Komedy, pojawił się już ciężki sprzęt. Prace ruszyły tu w ostatnim czasie i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, potrwają 1,5 roku.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Inwestorem jest spółka TMT, która dwa lata temu kupiła od miasta teren o powierzchni 5000 metrów kwadratowych za 18,5 mln złotych. Wiosną podawaliśmy, że powstaną tu dwa biurowce - wyższy i niższy. Trwa budowa wyższego, który ma mieć prawie 60 metrów i 15 kondygnacji. Industrial docelowo będzie uzupełniony o obiekt o wysokości 25 metrów, który powstanie w sąsiedztwie.

Nowy biurowiec ma mieć sporo rozwiązań ekologicznych - m.in. zielone dachy i fotowoltaikę. W podziemiach powstanie hala garażowa na 87 samochodów oraz rowerownia. Z pewnością wyróżni się w krajobrazie ronda Rataje, ma bowiem mieć ciekawą bryłę, co widać na wizualizacjach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro