Reklama

Papuga terroryzuje mieszkańców Mosiny. Powoduje wywrotki rowerzystów, atakuje ludzi na skuterach i nie chce odlatywać z aut

fot. Monika
fot. Monika

Mieszkańcy przyznają, że są już zirytowani tą sytuacją.

- Słyszeli może Państwo o papudze, która terroryzuje mieszkańców podpoznańskiej Mosiny? Zwierzę atakuje rowerzystów, samochody, niszczy cudze mienie. Wśród społeczności Mosiny narasta irytacja, wczoraj na forum pojawił się filmik jak papuga wlatuje do środka samochodu, gdzie znajduje się dwójka małych dzieci. Straż miejska i policja nie reagują, a właściciel nic sobie z tego nie robi - napisał do nas Czytelnik Dawid.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Inna nasza Czytelniczka, Monika przyznaje, że papuga robi się niebezpieczna. Siedziała na jej aucie i nie chciała z niego odlecieć. - Z dziećmi aż strach się przy niej pokazać - pisze. Papuga zyskała nawet przydomek - "MosiniAra".

Jak udało nam się ustalić, do mosińskiej straży miejskiej nie wpłynęły zgłoszenia dotyczące zagrożenia lub szkód, które miałaby spowodować papuga. Strażnicy wiedzą jednak, że ptak czasami lata po mieście. Mieszkańcy Mosiny na facebookowym forum piszą natomiast, że doskonale wiadomo, kto jest właścicielem papugi. Z ich doniesień wynika, że właściciel wypuszcza papugę na "wycieczki", bo gdy jest zamknięta to mocno hałasuje.

Mieszkańcy piszą, że papuga spowodowała już upadki rowerzystów, bywa też, że obgryza gumy w autach zaparkowanych w okolicy. Jedna z mieszkanek napisała natomiast, że papuga zaatakowała ją w trakcie jazdy na skuterze. - Gdyby nie szybka reakcja kierowcy z naprzeciwka, byłaby kolizja - komentuje.

Co na to przepisy? Zgodnie z artykułem 77 Kodeksu Wykroczeń, "Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany". Mieszkańcy sprawę papugi powinni zgłaszać służbom.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro