Reklama
Reklama

Koniec rejestracji maturzystów na UAM. Na najpopularniejszym kierunku 19 osób na miejsce!

fot. Maciej Nowaczyk / UAM
fot. Maciej Nowaczyk / UAM

Wyniki postępowania kwalifikacyjnego zostaną ogłoszone 18 lipca.

Minął termin, w którym tegoroczni maturzyści musieli zarejestrować się w Systemie Internetowej Rekrutacji UAM. Najwięcej chętnych zgłosiło się na psychologię. - Według stanu na 12 lipca najwięcej osób chciało studiować na UAM psychologię (2234 kandydatów, którzy opłacili opłatę rekrutacyjną), prawo (1592), filologię angielską (1419), zarządzanie i prawo w biznesie (910) oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną (793) - podaje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

To właśnie w przypadku psychologii mamy do czynienia z największą liczbą kandydatów na jedno miejsce. Jest ich 19! Poza psychologią popularnością cieszyły się także filologia koreańska (ponad 16 os./msc.), zarządzanie i prawo w biznesie (13 os./msc.), filologia skandynawska specjalność filologia norweska (ponad 12 os./msc.) oraz filologia angielsko-chińska (ponad 12 os./msc.).

W tym roku na UAM przygotowano prawie 12,5 tysiąca miejsc na studiach stacjonarnych. W tym to prawie 8000 miejsc na studiach pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro