Reklama

Jeden z produktów w trybie natychmiastowym znika z Biedronki! Trafi do utylizacji

Zdjęcie ilustracyjne/ archiwum | fot. Biedronka / Materiały prasowe
Zdjęcie ilustracyjne/ archiwum | fot. Biedronka / Materiały prasowe

Jego spożycie może być szkodliwe dla zdrowia.

Chodzi o konserwy rybne. "Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez hiszpańską firmę Consorcio Espanol Conservero S.A. wycofaniu kilku partii konserw rybnych zawierających anchois, ze względu na potencjalne przekroczenie dopuszczalnego poziomu histaminy" - informuje GIS. "Spożycie produktu o podanych w komunikacie numerach partii może stanowić ryzyko dla zdrowia konsumentów" - dodaje.

Szczegóły dotyczące produktu:
Produkt: Filety z anchois w oleju słonecznikowym
Marki: Caprimar
Numer partii: R18G22 oraz R19G22
Najlepiej spożyć przed: 18.01.2024 oraz 19.01.2024
Kod kreskowy: 8410628463378
Producent: Consorcio Espanol Conservero S.A.
Dystrybutor: Jeronimo Martins Polska S.A.

Jak przekazano BLM Polska Sp. z o.o. i Jeronimo Martins Polska S.A. (JMP) podjęły działania mające na celu usunięcie przedmiotowego produktu z rynku. "JMP zobowiązał, w trybie natychmiastowym podlegające mu sklepy, do wycofania produktu: Filety z anchois w oleju słonecznikowym (nr partii: R18G22 oraz R19G22) marki Caprimar, z półek sklepowych, natomiast firma BLM Polska Sp. z o.o. zobowiązała się odebrać z magazynów wadliwy produkt i poddać go utylizacji" - informuje GIS.

Jak zapewniono, organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej we współpracy z zaangażowanymi podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie i monitorują proces wycofywania. Produktu wskazanego w komunikacie nie należy spożywać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro