Reklama
Reklama

"Uwaga! Grasuje pedofil!" Takie karteczki masowo rozdawano na osiedlu Tysiąclecia

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Można je znaleźć wszędzie, również na boisku i placu zabaw.

Do redakcji epoznan.pl napisała w tej sprawie Czytelniczka, która również znalazła ostrzegawczą karteczkę.

-Takie karteczki są wszędzie, na boisku, placu zabaw i w blokach - napisała we wtorek Czytelniczka.

Treść karteczki zaczyna się od słów napisanych pogrubioną czcionką.

"Pod koniec czerwca i na początku lipca kilkukrotnie widziano na osiedlu PEDOFILA! Mężczyzna w wieku około 50 lat miał ZACZEPIAĆ dzieci i w zamian za pieniądze i inne 'podarunki' ZWABIAĆ do samochodu, WYWOZIĆ I WYKORZYSTYWAĆ!!! Według relacji świadków porusza się białym samochodem, parkuje niedaleko sklepu Stokrotka albo przy przedszkolu i POLUJE NA NASZE DZIECI! Apelujemy o trzymanie dzieci w domach i niewypuszczanie ich bez opieki, bo tuż za rogiem może czaić się na nie NIEBEZPIECZEŃSTWO!!!"

Apel podpisano jako "Mieszkańcy osiedla Tysiąclecia".

Podobna sytuacja miała miejsce w marcu tego roku w Swarzędzu, o czym informowaliśmy tutaj. Kobieta zgłosiła policji, że nieznany mężczyzna przyglądał się w markecie jej córce i robił jej zdjęcia. O sytuacji poinformowała również w mediach społecznościowych innych mieszkańców, ku przestrodze.

Jednak w przypadku osiedla Tysiąclecia nie wiadomo, czy mieszkańcy sprawę zgłosili oficjalnie policji. Jak informuje podinsp. Iwona Liszczyńska z poznańskiej policji - Takiego zgłoszenia dziś w policji nie odnotowaliśmy. Podinspektor Iwona Liszczyńska przypomina, że zgłoszenia należy składać drogą formalną w komisariacie policji. Świadkowie zdarzenia zanim rozpowszechnią w mediach informacje, powinni zgłosić policji, która jest odpowiednim organem do weryfikowania i ewentualnego ustalenia sprawcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro