Reklama

W środę rusza kolejny etap remontu na Głogowskiej. Zmiany dla kierowców i pasażerów

fot. MPK
fot. MPK

Remont ruszył na początku wakacji.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 12 lipca rozpocznie się kolejny etap prac na Głogowskiej. Pomiędzy Hetmańską i Ściegiennego rozbierane jest stare torowisko, a następnie pojawią się tu nowe tory i nawierzchnia pomiędzy nimi. Dodatkowo na przystankach Krauthofera (w obu kierunkach) oraz Sielska (w stronę centrum) zaplanowano montaż nowych krawędzi peronowych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Obecnie możliwy jest przejazd ulicą Głogowską w dwóch kierunkach, ale w środę się to zmieni. - Od 12 lipca udostępniony dla kierowców zostanie przejazd w relacji Krauthofera-Palacza, natomiast niemożliwy będzie przejazd Głogowską od ulicy Ściegiennego w stronę ulicy Hetmańskiej i, co się z tym wiąże, nie będzie możliwości skrętu w Głogowską z ulic Knapowskiego i Górki (od strony Dmowskiego) - wyjaśnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Wyznaczono objazd. - Objazd dla kierowców jadących z Górczyna w stronę centrum wytyczono ulicami Ściegiennego, Arciszewskiego, Reymonta i Grunwaldzką. Natomiast kierowcy jadący w stronę Górczyna z uwagi na utrudnienia proszeni są o korzystanie w miarę możliwości - z trasy alternatywnej, np. ulicami Dmowskiego, Daleką i Andrzejewskiego.

Inaczej kursować będzie linia T5 za tramwaj. Jej trasę wyznaczono ulicami: Zgoda, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańską i następnie Głogowską oraz Roosevelta do Kaponiery (przejazd w kierunku Górczyna odbywać się będzie - jak dotychczas - ulicą Głogowską).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro