Reklama
Reklama

Dzieje się na przebudowywanej trasie kórnickiej! Są odcinki torowiska, chodników i dróg rowerowych

fot. Mariusz Wiśniewski / FB
fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Zdecydowanie widać postęp prac.

Na zakończenie tej inwestycji czekają mieszkańcy m.in. osiedli Lecha, Tysiąclecia i Chartowa. Plac budowy odwiedził w poniedziałek zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. - Na trasie Kórnickiej prowadzone są intensywne prace w zakresie budowy torowiska tramwajowego: m.in. betonowanie płyt podtorowych, układanie torów, przejście podziemne dla płazów. Zakończono budowę fundamentów słupów trakcyjnych na całym odcinku torowiska. Budowana jest tak potrzebna pasażerom pochylnia prowadząca do przystanku Tysiąclecia. Trwają prace brukarskie na przystanku Polanka oraz Łacina. Równolegle prowadzone są prace nawierzchniowe chodników oraz ścieżek rowerowych - wymienia Wiśniewski.

Ale dużo się dzieje przy przedłużeniu ulicy Pleszewskiej, które zastąpi docelowo przejazd przez torowisko w ciągu ulicy Milczańskiej. - Montowany jest tam osprzęt do sygnalizacji świetlnej oraz oznakowanie pionowe, natomiast na ul. Kaliskiej od ulicy Jana Pawła II w kierunku ul. Maltańskiej zakończyły się prace nawierzchniowe. Obecnie trwają w tym zakresie przeglądy techniczne z jednostkami miejskimi. W tym tygodniu planowane jest rozpoczęcie malowania oznakowania poziomego począwszy od skrzyżowania ulic Kaliska/Polanka. Ze względu na zmiany w stałej organizacji ruchu planowane jest w dniu 14.07.2023 r. (piątek) wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Pleszewska/Warczygłowy - dodaje.

- Na przystanku Kórnicka zakończyły się prace brukarskie. Ponadto wyprowadzono już wszystkie instalacje elektryczne pod przyszłe wiaty oraz inną infrastrukturę przystankową. Zakończono także prace związane z budową zimowisk dla traszek - kończy zastępca prezydenta.

Przypomnijmy, że wszystkie prace w tym miejscu mają się zakończyć jesienią.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro