Reklama

3 dni bez ciepłej wody dla tysięcy mieszkańców Poznania. Przez prace Veolii

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Hans / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Hans / pixabay.com

Z utrudnieniami trzeba się liczyć na Chartowie i Franowie.

Sezon letni to zawsze czas, gdy Veolia Energia Poznań stara się przeprowadzić większe inwestycje zapewniające bezpieczeństwo dostaw ciepła do mieszkańców zimą. W przyszłym tygodniu taka inwestycje zacznie się w rejonie ulicy Kurlandzkiej na Chartowie. - Zgodnie z harmonogramem prac inwestycyjnych w okolicach ulicy Kurlandzkiej nastąpi wyłączenie dostaw ciepła od 18 lipca o godz. 5.30. Zakończenie robót planowane jest na 20 lipca o godz. 23.30 - wyjaśnia nam Olga Fasiecka z Veolia Energia Poznań. - Prace remontowe polegać będą na wymianie klap sekcyjnych na sieci magistralnej oraz wymianie rur, którymi dostarczana jest ciepła woda. Ze względu na charakter prac, konieczne jest ich zrealizowanie w czasie jednego wyłączenia sieci - dotyczy to 139 odbiorców w tym rejonie, którzy wcześniej zostali poinformowani o terminie prac - dodaje.

Odbiorcy to budynki, a więc będzie ich sporo. Chodzi o adresy przy ulicach Bliźniąt, Byka, Chartowo, Dymka, Luboińskiej, Folwarcznej, Franowo, Lwa, na osiedlu Przemysława, a także na osiedlu Rusa, Tysiąclecia, Wołynki, Szwajcarskiej, Wagi, Wiankowej i Żelaznej. Szczegółowy wykaz nieruchomości można znaleźć na stronie internetowej Veolii (wystarczy TUTAJ wpisać jedną z wymienionych wyżej ulic).

- Realizowane przez Veolię Energię Poznań inwestycje służą zapewnieniu niezawodności dostaw ciepła do mieszkańców oraz poprawie efektywności energetycznej sieci. Dzięki inwestycjom zrealizowanym przez spółkę, liczba awarii w 2022 roku spadła o 15% w stosunku do poprzedniego roku. W tym roku zaplanowano przeglądy z wykorzystaniem robota sieci magistralnej, wymianę odcinków sieci rozdzielczych, modernizację komór oraz wymianę armatury. Poznańska sieć ciepłownicza w całości objęta jest zdalnym systemem pomiarów, diagnostyki i sterowania, co pozwala zoptymalizować harmonogram niezbędnych prac modernizacyjnych i zredukować przerwy w dostawie ciepła - kończy Fasiecka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
12.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro