Reklama
Reklama

Festiwal Teatralny Malta nie odbędzie się na Malcie

19 Festiwal teatralny Malta nie odbędzie się w tym roku nad Maltą. Wszystko przez budowę aquaparku nad Maltą. Jak co roku jednak na widzów czeka wiele przedstawień i tylko 5 dni by to wszystko ogarnąć.

Festiwal teatralny Malta to już w Poznaniu tradycja. W tym roku odbędzie się po raz 19 ale po raz pierwszy z daleka od Malty. To nie prowokacja ani celowe promocyjne działanie a konieczność. Z powodu inwestycji, które ruszyły nad Maltą, festiwal będzie musił się przenieść do centrum.

Na Starym Rynku, pomiędzy Arsenałem a Muzeum Wojska Polskiego, stanie wiata, pod którą każdy będzie mógł zasięgnąć informacji o imprezach kulturalnych. "To jest de facto Pasaz Kultury - tłumaczy Karina Adamska, koordynator Festiwalu Teatralnego Malta- dlatego, że to miejsce rozpoczyna swoją działalność na Festiwal Malta, ale jego działalność nie zakończy się wraz z Festiwalem Malta. To miejsce będzie tam stało, funkcjonowało i żyło przez miesiąc".

Zmienia się miejsce, ale nie zmieni się to, co w samym festiwalu najważniejsze - wysoki poziom artystyczny i różnorodność festiwalu. Przez 5 dni będzie można zobaczyć 126 wydarzeń kulturalnych, dziennie około 25. Do Poznania przyjedzie 65 zespołów z 12 krajów świata. To wszystko odbywać się będzie w 14 punktach miasta.

Jednym z najważniejszych wydarzeń Malty w tym roku będzie pierwsza w Polsce wizyta Raimunda Hoghe, wybitnego tanecznego twórcy znanego w całej Europie. Taneczna fiesta już po raz czwarty w Starym Browarze.

Festiwal Teatralny Malta potrwa od 23 do 27 czerwca.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
22.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro