Reklama
Reklama

Będzie się znów działo na Cytadeli!

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Pod Dzwonem Pokoju zapowiedziano na niedzielę kolejny międzypokoleniowy piknik.

Jak zwykle nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Teatr Animacji zaprezentuje familijne przedstawienie "Misja Poznań". Na pikniku ponownie pojawią się przedstawiciele Biblioteki Raczyńskich. Tym razem zaproszą dzieci i dorosłych na spotkanie z historią stolicy Wielkopolski, z miejskimi legendami oraz z gwarą poznańską.

Będzie też strefa zdrowia. "Dla uczestników pikniku przygotowano badania profilaktyczne oraz konsultacje ze specjalistami - oczywiście bezpłatne. Ponownie pojawi się osteobus, w którym prowadzone będą badania pomagające wykryć osteoporozę, stanie również specjalny autobus do wykonywania RTG klatki piersiowej. Dorośli będą mogli też oddać krew, bo na Cytadeli zaparkuje ambulans do jej poboru. Ponadto czekają badania wzroku, tlenu w wydychanym powietrzu u palaczy, pomiary składu ciała i porady dietetyczne" - informują organizatorzy.

POSUM przygotował też konsultacje kosmetologiczne oraz porady dotyczące racjonalnego korzystania z kąpieli słonecznych oraz profilaktyki nowotworów skóry.
Będzie można także wziąć udział w sportowych zmaganiach. Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo zaprosi do wiosłowania na ergometrach. Z kolei PGE Akademia Judo zaprezentuje walki pokazowe i - co ważne - już najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił na macie.

Na Cytadeli będą też strażnicy miejscy i policjanci, którzy podpowiedzą, jak żyć bezpiecznie i nie dać się oszukać. Wszystkie szczegóły znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro