Reklama
Reklama

Zachęcali, aby uczestniczyć w wyborach

W sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego sondaże nie są pozytywnie zaskakujące. Już od wielu lat do urn chodzimy niechętnie. Tym razem nie ma się to zmienić. W piatek do pójścia na wybory zachęcało poznaniaków Forum Obywatelskiego Rozwoju. Pomagał sam Mickiewicz.

W codziennym zabieganiu powinniśmy znaleźć chwilę na pójście do lokalu wyborczego. 7 czerwca wybierzemy polskich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. O ile oczywiście skorzystamy z prawa do głosu. W piątek do udziału w wyborach parlamentarnych zachęcało Forum Obywatelskiego Rozwoju. Na Placu Adama Mickiewicza wydawano specjalne certyfikaty aktywnego obywatela.

Większość poznaniaków nie zdecydowała jeszcze, czy będą uczestniczyli w wyborach. Są już jednak zdeklarowani sceptycy. Grupę niezdecydowanych chciał przekonać FOR. Na świadomość poznaniaków ma też oddziaływać sam Adam Mickiewicz. Został przepasany flagą unijną.

Podobna akcja, w tym samym miejscu będzie miała miejsce także 5 czerwca.

Ostatni sondaż, do którego dotarł Puls Dnia, pokazał, że 42 procent poznaniaków nie wie, czy pójdzie na wybory. A ponieważ czynników, wpływających na nasze decyzje jest bardzo wiele, to zobowiązanie na certyfikacie może być znaczącą motywacją.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
60.80 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro