Reklama

W tych miejscach Poznania można bezkarnie rozpalić ognisko i grilla

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Alexa z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Alexa z Pixabay

Przypominamy.

Na grilla od lat można się wybrać na tereny nadwarciańskie. Organizując tam piknik, należy jednak pamiętać, żeby zostawić po sobie porządek. Jak po raz kolejny podkreśla miasto, wzdłuż Warty Miasto postawiło w tym roku 135 dużych pojemników na szkło, odpady zmieszane czy tworzywa sztuczne i papier, a także 16 betonowych koszy na popiół i żar z grilla. Będą one stały nad rzeką do końca września.

Jak już informowaliśmy, grillować można także na terenach zarządzanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji - w określonych strefach na miejskich kąpieliskach nad jeziorami Rusałka oraz Strzeszynek. Dla mieszkańców dostępna jest także wiata na ognisko w Kiekrzu.

Zarząd Zieleni Miejskiej także udostępnia tereny, gdzie można zorganizować ognisko. "Wyznaczone strefy znajdują się: na polanie biwakowej przy parku Szelągowskim (ul. Nadbrzeże), przy ściance wspinaczkowej przy ul. Hlonda oraz na Szachtach. Zamiar rozpalenia ogniska wystarczy zgłosić do ZZM na adres: [email protected]." - informują miejscy urzędnicy.

"Zorganizowanie ogniska jest także możliwe w lasach komunalnych, ale w wyznaczonych do tego punktach. Dwa znajdują się nad jeziorem Swarzędzkim - przy leśniczówce oraz na polanie. Terminy można uzgodnić pod numerem telefonu 512 387 207. Kolejne miejsca znajdują się w laskach: Dębińskim przy punkcie gastronomicznym oraz Marcelińskim w okolicy leśniczówki. Aby rozpalić ognisko w tych lokalizacjach, należy skontaktować się z administratorami terenów pod numerami tel. 505 142 122 (Dębina), 518 796 513 (Marcelin). Na amatorów kiełbaski z ogniska czeka także wiata nad jeziorem Strzeszyńskim. Termin wystarczy uzgodnić pod numerem tel. 512 386 975" - dodają.

Organizując grilla lub ognisko, należy pamiętać o zabraniu śmieci ze sobą lub wyrzuceniu ich do kosza. Za zaśmiecanie miejsc dostępnych publicznie grozi mandat do 500 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro