Reklama
Reklama

Brutalnie napadli w nocy na dwie osoby w miejskim parku. Zatrzymano trzech mężczyzn

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Raul Tskrialashvili
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Raul Tskrialashvili

Do zdarzeń doszło jednej nocy na terenie Parku Miejskiego w Gnieźnie.

Najpierw sprawcy zaatakowali mężczyznę, który szedł przez park. - Przewrócili go na ziemię, skopali po całym ciele, zabrali telefon, plecak, Powerbank, dokumenty, po czym oddalili się. Pokrzywdzony doznał licznych złamań kości czaszki i twarzoczaszki. Został hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu - podaje gnieźnieńska policja.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Chwilę później te same osoby zaatakowały nastolatka, który wracał do domu. - Jeden ze sprawców uderzył go pałką teleskopową w nogę i zażądał wydania telefonu komórkowego wraz ze słuchawkami, przez które chłopak słuchał muzyki. Po zabraniu mu przedmiotów napastnicy wsiedli do srebrnego audi i odjechali. Małoletniemu została udzielona pomoc medyczna, na szczęście nie było potrzeby hospitalizacji - dodaje.

Sprawą zajęli się m.in. kryminalni z Gniezna, którzy wytypowali 3 podejrzanych: 19-latka z Gniezna oraz 21-latka i 22-latka z gminy Gniezno. Mężczyzn zatrzymano. - Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym przez prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie dwóch zarzutów rozboju.

Cała trójka trafiła na 3 miesiące do aresztu. Sprawa jest rozwojowa, a sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro