Reklama
Reklama

Jest pozwolenie na użytkowanie, rusza meblowanie. Tak wygląda najnowszy akademik UAM!

fot. Alstal
fot. Alstal

Z całą pewnością studenci nie będą mogli narzekać na warunki.

Akademik UAM Meteor ma pozwolenie na użytkowanie, a to oznacza, że zakończyła się budowa obiektu i przyszedł czas na wyposażenie go w meble. - Czekaliśmy na ten moment wiele lat, krok po kroku realizując strategię rozwoju Uniwersytetu przyjętą blisko 20 lat temu. Na poznańskim Morasku, zwanym przez wielu naukową dzielnicą Poznania, zamieszkają studentki i studenci w nowym akademiku! W ten sposób, po wielu latach rozbudowy, będziemy mieli w Poznaniu miasteczko studenckie z prawdziwego zdarzenia - mówi Rektorka UAM, prof. Bogumiła Kaniewska.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wykonawcą prac była firma ALSTAL Grupa Budowlana. Obiekt ma pięć kondygnacji i składa się z części mieszkalnej oraz usługowej. Łącznie zamieszka tu 400 żaków w 160 pokojach jednoosobowych i 120 pokojach dwuosobowych. W każdym jest łazienka oraz aneks kuchenny. - Na każdej kondygnacji powstał pokój przeznaczony dla studentów z niepełnosprawnościami. Co więcej, na każdym piętrze zostały wybudowane osobne kuchnie z jadalniami oraz pralnie z suszarniami. Po zajęciach mieszkańcy będą mogli się zrelaksować na przestronnym, zielonym dziedzińcu budynku, na boisku sportowym lub przy grze w tenisa stołowego oraz w strefie relaksu z hamakami wśród starych brzóz - wyjaśnia uczelnia.

Na parterze domu studenckiego poza stołówką i klubem studenckim znajdzie się przedszkole, minimarket i siłownia. Do przedszkola przynależy ogródek edukacyjny z owocami i warzywami, a także plac zabaw. Będzie tu także siedziba Radia Meteor. W ramach inwestycji powstały też drogi dojazdowe, parking.

Budowa kosztowała prawie 70 mln złotych. Po umeblowaniu obiektu będą mogli się do niego wprowadzić studenci. Zaczną tu mieszkać wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
99.05 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro