Reklama

Nad wielkopolskim jeziorem powstają okrągłe pomosty. Cała Polska się nimi zachwyca

fot. Michał Pyrzyk
fot. Michał Pyrzyk

Media branżowe, ale też te zupełnie niezwiązane z architekturą, nie szczędzą słów uznania dla niebanalnego pomysłu, który jest realizowany w Słupcy.

Na Jeziorze Słupeckim trwa budowa kilku pomostów w ramach zagospodarowania brzegu akwenu. Można pomyśleć, że pomost to nic ciekawego. Ale nie w tym przypadku. Słupca, jako pierwsze miasto w Polsce, postawiła na pomosty okrągłe, a przez to o inwestycji jest głośno w całym kraju.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Okrągłymi pomostami zachwycają się architekci, miłośnicy designu, ale też osoby, które zawodowo nie są związane z architekturą i sztuką. Za koncepcję odpowiada Paweł Grobelny. - Układ pomostu składa się z dwóch okręgów o różnych średnicach i ma w założeniu zapraszać mieszkańców do odkrywania natury, przyglądania się różnorodności roślin i spojrzenia na jezioro z różnej perspektywy w zależności od miejsca zatrzymania się na okręgu - wyjaśnia Michał Pyrzyc, burmistrz Słupcy. - Okręgi celowo rozmieszczone zostały w miejscu wysokich trzcin i traw, tak aby czasami perspektywa była zamknięta na jezioro, a w innych momentach otwierała się na nie. Dodatkowo pomosty zostaną wzbogacone w siedzisko, tak aby można było w tym miejscu pobyć dłużej i odpocząć - dodaje.

Inwestycja wciąż trwa, bo już wybudowane pomosty to nie wszystko. Pojawi się tutaj także scena i widownia, ale w formie prostokątów.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro