Pocztowiec bliżej tytułu

Pocztowiec Poznań bliższy tegorocznego tytułu mistrza Polski w hokeju na trawie. W pierwszym meczu finałowym podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego pokonali Grunwald 2:1.

Piątkowa aura nie rozpieszczała zawodników. Chłód i zacinający deszcz towarzyszył finałowej rozgrywce przez całą pierwszą połowę. Mimo kilku groźnych akcji z obu stron premierowa odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Już na początku drugich 35 minut skuteczną akcję prawą stroną przeprowadzili Wojskowi i to oni mogli cieszyć się z prowadzenia po golu Strykowskiego. Goście długo szukali sposobu na wyrównanie. Ta sztuka udała się Kmieciowi w 59 minucie. Kiedy wydawało się, że pierwsze spotkanie finałowe zakończy się remisowo, Kmieć po raz drugi trafił do bramki Grunwaldu.

Zwycięstwo 2:1 na boisku rywala przybliżyło zespół Pocztowca do 13. tytułu Mistrza Polski. Rewanż już w sobotę o godzinie 14.00.

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!