Reklama
Reklama

Szykują się zmiany na zachodzie Poznania. Ruszyły prace

fot. PIM
fot. PIM

Po ich zakończeniu ulica Heleny Modrzejewskiej na Ławicy ma być bardziej komfortowa dla mieszkańców.

Ul. Modrzejewskiej zmieni się na odcinku od ul. Miastkowskiej do skrzyżowania z ulicami Smoka Wawelskiego i Kornela Makuszyńskiego. Jest tam obecnie drogą o zniszczonej nawierzchni, wzdłuż której nie ma chodników.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, wykonawca inwestycji przystąpił już do pierwszych prac przygotowawczych na placu budowy, Natomiast od czwartku obowiązuje w tym miejscu nowa organizacja ruchu.

"W ramach inwestycji ulica zyska nową nawierzchnię jezdni i wygodny chodnik. Zadanie obejmuje również budowę odwodnienia pasa drogowego oraz oświetlenia. Odcinek ten zostanie wyposażony w kanał technologiczny, wykonawca zajmie się również rozwiązaniem kolizji elektroenergetycznych i teletechnicznych" - informują przedstawiciele PIM.

Ze względu na rozpoczynające się prace, wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu. "Ul. Modrzejewskiej będzie zamykana połówkowo, tzn. jezdnia będzie zawężana kolejno na odcinkach o długości ok. 50 metrów, miejsce to będzie się przesuwało wraz z postępem prac. W razie potrzeby przed zawężeniami staną osoby kierujące ruchem. Przejazd będzie więc możliwy, a całkowite wyłączenie drogi z ruchu nastąpi w kolejnym etapie robót" - zapowiadali urzędnicy PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro