Reklama
Reklama

Już za tydzień na Placu Wolności powstanie wielka plaża

Na Placu Wolności na początku czerwca powstanie sztuczna plaża o powierzchni 1000m2, na której odbędą się eliminacje Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej kobiet i mężczyzn.

Poza częścią sportową: mecze eliminacyjne, treningi z najlepszymi zawodnikami, mecze Gwiazd, będzie także część kulturalno - rozrywkowa - pokazy tańców latynoamerykańskich i orientalnych, nauki tańca, karaoke, a także plażowe imprezy pod gołym niebem. W godzinach popołudniowych organizatorzy zamierzają także zaprosić wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w formie animacji, zajęć twórczych i kursów tańca. Wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy. Zanim to się jednak wydarzy organizatorów czeka nie lada wyzwanie - Na Plac Wolności przywieziemy 30 wywrotek piasku i postawimy 25 palm, oraz otoczymy boisko trybunami - mówi Damian Lisiecki, pomysłodawca i organizator Plaży Wolności.

Patronat nad Plażą Wolności objął Portal Epoznan.pl oraz Telewizja WTK.

Plaża Wolności 2009 - opis poszczególnych wydarzeń

Joga dla każdego - Środy godz. 9.00 - 10.00
Zapraszamy na poranne zajęcia Jogi w środy godz. 9.00 - 10.00 na PLAŻY WOLNOŚCI osoby, które chcą uzyskać wiedzę jak poprzez ćwiczenia jogi pomniejszyć skutki stresu, uelastycznić ciało, zwiększyć koncentrację i życiową energię.
Zajęcia jogi poprowadzi Elżbieta Krzyżaniak z Centrum Szczęśliwego Człowieka w Poznaniu instruktor Sri Sri jogi, kobieta zapisana również w księdze guinnessa za takie osiągnięcia jak przepłynięcie wpław rzeki Warty od Odry do morza 500 km, przepłynięcie rzeki Wisły wpław 1000 km, rekord w skłonach na mięśnie brzucha 8 tys. Skłonów.
Elżbieta Krzyżaniak 
 
Hatha Joga - Poniedziałki, piątki, sobota 13, 28 czerwca, godz. 9.00-10.00
Hatha-joga w podstawowym rozumieniu, ukierunkowana jest na uporządkowanie ciała i osiągnięcie zdrowia na wszystkich poziomach funkcjonowania. Podstawową formą ćwiczeń są pozycje (postawy) jogi, tzw. asany. Mają one charakter ćwiczeń dynamicznie rozciągających, wzmacniających, a zarazem relaksujących mięśnie, stawy, narządy wewnętrzne, a także najdrobniejsze nerwy i komórki ludzkiego ciała. Wymagają i uczą pełnej koncentracji na wykonywanej czynności.  Zapraszamy na poranne zajęcia z hatha jogi w poniedziałki i piątki  oraz dwie soboty 13 i 28 czerwca, godz. 9.00-10.00, na PLAŻY WOLNOŚCI.  Zajęcia poprowadzi Mateusz Stańczak - Szkoła Hatha Jogi Mateusz i Agnieszki Stańczak w Poznaniu.
 

Animacje tańca filmowego bollywood i tańca orientalnego dla Pań - Czwartki 18.00-19.00
Agencja Twórcza OLE! i Centrum Tańców Orientalnych DALAYA
 Zapraszamy do nauki tańca filmowego bollywood i tańca orientalnego w formie zabawy do radosnej i energetycznej muzyki.
 Bollywood dance czyli hinduski taniec filmowy oparty na elementach tańca Bharata natyam, Kathak czy emocjonalnym tańcu ludowym Bhangra, tańcu orientalnym i tańcu współczesnym. Bollywood dance to aktualnie jeden z najbardziej radosnych i ekspresyjnych tańców filmowych na świecie.
 Taniec orientalny - taniec stworzony i dopasowany do naturalnej budowy ciała kobiety. Tańczyć mogą go wszystkie kobiety bez względu na wiek, sylwetkę i doświadczenie taneczne. W tańcu brzucha pracuje całe ciało i wszystkie mięśnie - od głowy, szyi, ramion i rąk, po brzuch, plecy, klatkę piersiową i nogi.

WIECZÓR ORIENTALNY - 14 czerwca, godz. 18.00
W niedzielę 14 czerwca zaprosimy Poznaniaków na urzekające pełne  kobiecości pokazy tańca orientalnego z nauką tańca.
Do Poznania zaproszone zostaną tancerki, które przygotują dla uczestników wieczoru niezapomniane chwile w klimacie  orientalnym.
Wieczór rozpoczniemy warsztatami tańca filmowego Bollywood, prowadzonymi przez Radę Marzenę Żivković. (Rada Marzena Żivković (Mahavisnupriya) jest profesjonalną tancerką. Po ukończeniu szkoły Baletowej w Polsce wyjechała do Heidelbergu (Niemcy), gdzie kontynuowała naukę w szkole tańca Aleksandry Romanowej, tam też rozpoczęła naukę tańca hinduskiego - Bharata Natyam. Następnie uczyła się w Berlinie u Bhitiki Caterjee, i u nauczycielki ze Śri Ram Bharatiya Kalakendra School Dance w Delhi (Indie). Obecnie jest studentką Umy Sundaram (Kalaksetra School Dance) - w Madrasie. Tańczyła w wielu krajach, jak: Polska, Niemcy, Włochy, Grecja, Szwecja, Belgia, Norwegia, Jugosławia. Prowadzi liczne warsztaty i kursy tańca także poza Polską. Wystąpiła w wielu programach TVP oraz kilku filmach.)
http://www.rada.isg.pl
 
Na gali pokazów tańca orientalnego będzie można podziwiać znane w Polsce tancerki, instruktorki i ich debiutujące uczennice. Tancerki prezentować będą klasyczną odmianę belly dance, jak i ciekawe połączenia z innymi stylami m.in. z salsą, sambą, flamenco, reggaeton.
Dodatkowymi atrakcjami będą konkurs tańca z nagrodami wśród uczestników wieczoru w tańcu orientalnym, malowanie henną. Organizacja Agencja Twórcza OLE! i Centrum Tańców Orientalnych DALAYA
 
Koncerton - koncert taneczny i show taneczne przygotowane przez Studio Adama Padły - 20.06. godz. 19.00
Koncerton wpisał się na stałe w kulturalny krajobraz Poznania. Chcemy pokazać rosnącej grupie ludzi zafascynowanych tańcem choć część jego oblicza i form, zadając wszystkim jednocześnie pytanie, dlaczego tak naprawdę tańczymy. Koncerton kierowany jest do wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie, radość z oglądania tańca na żywo lub inspirację dla własnego ruchu.
http://www.koncerton.taniec-poznan.pl/

Warsztaty tańca z tancerką z You Can Dance Natalią Madejczyk - Zabawa taneczna, 21.06. - godz. 18.00

Program Fitness - Karla Sport Center - w każdą środę oraz sobotę i niedzielę (pierwsze dwa weekendy) - Firma szkoleniowo-doradczą, która założona została przez Karolinę Perz (Obecna Reprezentantka Kadry Narodowej, wielokrotna Mistrzyni Polski w fitness) oraz Sebastiana Kałużnego (były zawodnik prestiżowych Europejskich klubów, wielokrotny zdobywca najwyższych podiów w Kraju i Europie,specjalista w dziedzinie organizacji i zarządzania nowoczesnymi ośrodkami sportowymi)

Cardio Tenis - 10.00-12.00
CARDIO TENIS -  to świetna zabawa w grupie. Aktywność fitness skupiająca się głównie na spalaniu tkanki tłuszczowej.  Jest to połączenie elementów fitness & tenisa, przeznaczone dla  osób chcących w świetnej atmosferze  w rytm muzyki spalić zbędne kalorie oraz chcące bawić się tenisem.
                     
W każdy piątek:
12- 14 Zajęcia Z Cardio Tenisa -power class
14- 16  Body control stretching -Zestaw ćwiczeń wzmacniających i rozciągających.
Dodatkowo:
14.06. 13.00-16.00 Maraton rowerów spinningowych Nautilus, Maraton Body Pump - trening modelujący sylwetkę
W weekendy pokazy fitness w wykonaniu wielokrotnej Mistrzyni Karoliny Perz.
 
 Plaża Wolności dla Dzieci - propozycja dla szkół i przedszkoli
1. 4,6,7.06. - "Dobry Teatr" wystawi przedstawienia dla dzieci i zorganizuje kreatywne i kolorowe zabawy, quizy i konkursy z nagrodami.
To bardzo ciepła opowieść o trójce przyjaciół z podmorskiej głębiny, którzy napotykają na swej drodze straszne.... śmieci. Siła przyjaźni i rodząca sie odwaga pomagają im wspaniale poradzić sobie z niebezpieczeństwem:) Odrobina "przemyconej" edukacji pozwoli Dzieciom spojrzeć na otaczający Świat z innej perspektywy.
 
Zapraszamy Dzieci do wspólego przeżywania i wspólnej zabawy z mieszkańcami morza:)
2. 6,7.06. - Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Poznaniu
Zapraszamy wszystkich rodziców z  dziećmi! Razem nauczymy się kilku łatwych tańców integracyjnych i zatańczymy je w Poznaniu, dodatkowo przewidujemy takie atrakcje jak gry i zabawy logiczne, malowanie twarzy.

Plaża Wolności 2009:   Plan zajęć - szkic
Poniedziałek - Piątek :
8.00-10.00: zajęcia z Jogi oraz Tai-Chi
10.00-14.00: zajęcia sportowe dla dzieci (siatkówka plażowa, piłka nożna plażowa, piłka ręczna plażowa)
14.00-17.00 - zajęcia twórcze dla dzieci
17.00 - 19.00: zajęcia taneczne dla dzieci prowadzone przez szkoły tańca
19.00 - 21.00 : zajęcia taneczne dla dorosłych
21.00 - 23.00 : ciąg dalszy imprezy

Sobota - Niedziela:
Turnieje siatkówki plażowej
Koncerty muzyczne, występy gwiazd
Warsztaty, pokazy  i kusy tańca

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro