Reklama
Reklama

Nowe fotoradary w Poznaniu już łapią kierowców. Wiemy ile naruszeń zarejestrował ten przy Hetmańskiej

fot. ZDM
fot. ZDM

W Poznaniu mamy obecnie trzy działające fotoradary.

21 grudnia 2021 roku uruchomiono fotoradar na ulicy Hetmańskiej. W pierwszym miesiącu działalności wykrył on 723 naruszenia popełniane przez kierowców. Średnio przekraczano tu prędkość o 21 km/h. Większość kierowców przekroczyła prędkość w przedziale 11 - 20 km/h. 9 kierowców jechało o co najmniej 41 km/h za szybko.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak udało nam się ustalić, spada liczba naruszeń rejestrowanych przez to urządzenie. Kierowcy, a przynajmniej ich część, przyzwyczaili się więc do obecności fotoradaru i jadą na tym odcinku z odpowiednią prędkością. Od początku roku do 5 lipca fotoradar przy Hetmańskiej zarejestrował 3229 naruszeń. To średnio 538 miesięcznie.

Pod koniec czerwca uruchomiono natomiast dwa kolejne fotoradary w naszym mieście - przy Głogowskiej i Dąbrowskiego. - Rejestrują już naruszenia. Dane dotyczące liczby naruszeń zarejestrowanych przez nowe urządzenia, zgodnie z przyjętą praktyką, są udostępniane po miesiącu od ich uruchomienia - przyznaje nam Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro