Reklama

Poznański poseł z drugim najdroższym zakupem w ramach prowadzenia biura poselskiego w 2022 roku. Kupił sobie iPhone'a za prawie 8 tysięcy

fot. LT
fot. LT

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franek Sterczewski wyjaśnia, skąd tak drogi zakup.

Listę 5 najdroższych, pojedynczych zakupów dokonanych przez posłów przeznaczonych na prowadzenie biura poselskiego opublikował na Twitterze Radek Karbowski, który zajmuje się sprawdzaniem, ile kosztują nas politycy. Numerem jeden okazał się kaseton narożny za 7995 złotych, a numerem dwa iPhone 13 Pro kupiony przez Franka Sterczewskiego za 7937 złotych. Do tego poseł wykupił ubezpieczenie urządzenia za 857 złotych. Na trzecim miejscu znalazł się także iPhone, ale model 14 Pro Max za 7899 złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Karbowski zapytał wszystkich kupujących o powód dokonania zakupu. Odpowiedział jak dotąd tylko Sterczewski, dlatego nazwisk pozostałych jeszcze nie ujawnił. - Telefon jest bardzo ważnym narzędziem mojej pracy - niezwykle istotna jest jakość nagrywanych materiałów (dźwięku, zdjęć, filmów), na przykład podczas organizowanych przeze mnie wydarzeń czy interwencji. Telefon jest obecnie własnością Kancelarii Sejmu, co oznacza, że po kadencji wykupię go po cenie rynkowej za własne środki - wyjaśniał poznański poseł.

W rozmowie z Polsat News Sterczewski dodał, że jego zdaniem lepiej jest kupić droższy telefon, ale dzięki temu wystarczy na kilka lat. Zapewnił też, że nie chciał nikogo naciągać. - Są posłowie, którzy wydają dużo na kilometrówki. Ja tego nie robię - skwitował.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro