Reklama
Reklama

Justyna Socha usunięta z listy kandydatów do Sejmu RP Konfederacji. "Zapewniam, że niezmiennie jestem z Grzegorzem Braunem"

fot. Justyna Socha / FB
fot. Justyna Socha / FB

Liderka stowarzyszenia STOP NOP komentuje sprawę.

Justyna Socha w mediach społecznościowych poinformowała, że została usunięta z listy kandydatów do Sejmu RP Konfederacji Wolność i Niepodległość. Wymieniła też osoby, które podjęły taką decyzję - to m.in. Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen. - Przeciw tej decyzji był Grzegorz Braun (Korona), Janusz Korwin-Mikke (NN) i Włodzimierz Skalik (Korona). Konsekwentnie od wielu lat występuję w obronie dzieci i rodzin atakowanych przez systemową tyranię, oraz walczę o uwolnienie nas wszystkich od bezprawia, doprowadzając m.in. do sukcesów w sądach: w obronie przed policyjną przemocą na organizowanych przeze mnie wolnościowych protestach (150 wygranych), w obronie wolności lekarzy, w obronie rodzin, ktore mogą liczyć nieustannie na moją pomoc, a teraz mają szansę odzyskać 13 milionów zagrabionych im przez rządy PO i PiS grzywien, dzięki ofensywie setek skarg do Trybunału Konstytucyjnego. Realnie zagrażam temu systemowi, dlatego jestem atakowana. Zapewniam, że niezmiennie jestem z Grzegorzem Braunem - dodała.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W oświadczeniu dla Radia Poznań Socha przyznała, że usunięcie jej z listy jest "ciosem w Grzegorza Brauna jako niekwestionowanego lidera". - Ruch STOP NOP reprezentuje 3 / 4 społeczeństwa polskiego, które nie popiera sankcji i segregacji nieszczepionych, zwłaszcza młodzi wchodzący w dorosłość. (Źródło statystyki: Reczulska Tomaszewska Raciborski Vaccines, 2022). W poprzednich wyborach Konfederacja uzyskała dzięki nam około 100 tysięcy głosów - tłumaczy. - Konfederacja była silna ruchem społecznym i jeśli nie zmieni swoich decyzji, skończy tak jak Kukiz'15, który w 2015 r. oszukał i zawiódł społeczności poszkodowanych i prześladowanych przez system okrągłostołowy, które to były jego motorem. Rozważam kandydowanie do senatu z własnego komitetu. Decyzję uzależniam od decyzji Grzegorza Brauna, którego zamierzam wspierać, również jeśli zdecyduje się zbudować osobna inicjatywę wyborczą.

Przypomnijmy, że Socha w wyborach startowała już w 2015 i 2019 roku, ale bezskutecznie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
94.96 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro