Reklama
Reklama

Coraz więcej osób jeździ bez prawa jazdy. To wina wysokich cen za kurs? "Inflacja daje się we znaki przyszłym kierowcom"

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Czytelnik/archiwum.
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Czytelnik/archiwum.

Tylko w miniony weekend na terenie Gniezna policja złapała 5 młodych osób bez prawa jazdy!

Jak informuje gniezno24.com, te osoby zostały zatrzymane do rutynowej kontroli drogowej. Okazało się, że młodzież w wieku od 21 do 29 lat prowadziła pojazdy nie posiadając do tego uprawnień.

Najmłodszy z nich miał 21 lat, prowadził motorower nie mając prawa jazdy kategorii AM. Najstarszy z nich to 29-latek, który nie posiadał prawa jazdy, ponieważ stracił je wcześniej z powodu wyczerpania limitu 24 punktów karnych.

Trzej pozostali mają zostać sprawdzeni w systemie, czy faktycznie nie posiadają prawa jazdy. Dwóch z nich miało już zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Warto pamiętać, że po zatrzymaniu prawa jazdy kierowca może jeszcze prowadzić samochód przez 24 godziny od zatrzymania.

Na drodze jest również coraz więcej kierowców, którzy z powodu wysokich cen za kurs nauki jazdy nie decydują się na uczęszczanie na niego. Jak zauważa "Interia Biznes" - Zrobienie prawa jazdy w Polsce w 2022 roku było o ponad jedną dziesiątą droższe niż w 2021 roku. Tak wynika z danych Eurostatu. W tym samym czasie ceny kursów i egzaminów w Czechach poszły w górę prawie o 20 procent.

Inflacja daje się we znaki nam wszystkim, mamy coraz wyższe opłaty eksploatacyjne samochodu, nie wspominając o tym, że paliwo i gaz podrożało. Gdybyśmy nie podnieśli cen, to po prostu często wyszlibyśmy na zero, jak nie na minus. Bywało, że miałem więcej kursantów, teraz faktycznie zapisują się głównie 18-latkowie, którym cała rodzina składa się w prezencie na prawo jazdy - mówi dla redakcji epoznan.pl właściciel poznańskiego Ośrodka Szkolenia Kierowców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro