Reklama
Reklama

Policjanci przyjęli w szeregi "Nygusa". Będzie pomagał wypełniać obowiązki "patrolowe"

fot. KMP Poznań/Łukasz Kędziora
fot. KMP Poznań/Łukasz Kędziora

To owczarek, który jest jednym ze "świeżaków" w Oddziale Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Już robi postępy pod okiem swojego przewodnika.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Niech imię tego pięknego Owczarka Belgijskiego Was nie zmyli..."Nygus" pod okiem swojego Przewodnika robi naprawdę ogromne postępy. A przy tym jest dużym przytulasem i pieszczochem - Wielkopolska Policja powiadomiła o nowym psie tropicielu, który pracuje dla mundurowych.

Z psami pracują zarówno mundurowi w Komendzie Miejskiej Policji oraz w Wojewódzkiej.

Psy tropiące pracują w Ogniwie Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji. Razem ze swoimi przewodnikami pełnią służbę, podczas której niejednokrotnie tropią przestępców. Bywa też, że psy są wykorzystywane do poszukiwań osób zaginionych. Nierzadko psy mają również za zadanie wykrywanie zapachów materiałów wybuchowych oraz zapachów narkotyków.

Szkolenie psa pod czujnym okiem przewodnika trwa przeważnie 5 miesięcy. W 2022 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu służyły 23 psy służbowe, kolejne były w trakcie szkolenia.

W marcu tego roku policyjny pies służbowy w kilkadziesiąt minut wytropił włamywacza. Policyjne psy mają niezwykły węch i słuch, potrafią dotrzeć do źródła zapachu już w kilka minut, co nieraz udowodnili podczas służby w policji.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
50.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro