Reklama
Reklama

Hałas z placu zabaw przeszkadza mieszkańcom także na Ratajach? "Wieczorem teren przejmuje młodzież, często pod wpływem"

Osiedle Bohaterów II Wojny Światowej | fot. Google Street View
Osiedle Bohaterów II Wojny Światowej | fot. Google Street View

Wracamy do tematu.

Po artykułach na temat dokuczliwego dla mieszkańców hałasu dobiegającego z placu zabaw na Piątkowie i w Zalasewie, napisał do nas mieszkaniec osiedla Bohaterów II Wojny Światowej na poznańskich Ratajach. - Place zabaw znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych. Jeden z Czytelników trafnie wspomniał, że wydobywający się z nich hałas zaczyna się w godzinach porannych i trwa do późnych godzin nocnych, gdzie teren ten przejmuje młodzież, często pod wpływem. W godzinach nocnych są to grupy młodych ludzi w drodze do "wodopoju" - znanej sieci małych sklepów. Dodatkowo na osiedlu znajdują się dwa przedszkola i szkoła, które są kolejnym źródłem zanieczyszczenia hałasem w ciągu dnia, które również znajdują się w niewielkiej odległości od zabudowań. Mimo wielokrotnych monitów na ten temat do spółdzielni młodych nie zostały podjęte żadne kroki mające na celu ograniczenia w/w źródeł hałasu - pisze.

Kierownictwo osiedla Bohaterów II Wojny Światowej dementuje informacje o tym, by ktokolwiek zgłaszał hałas. - W tegorocznym sezonie wiosenno-letnim nie otrzymaliśmy zgłoszeń od mieszkańców związanych z hałasem na placach zabaw w godzinach wieczornych. Jeśli takowe do nas trafią, Kierownictwo Osiedli będzie je analizować - zapewnia Julia Tritt ze Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych.

Czy takie zgłoszenia pojawiają się na innych ratajskich osiedlach? - W żadnym z naszych 9 kierownictw (15 osiedli) nie odnotowano w tym roku zgłoszeń dotyczących hałasu na placach zabaw. Natomiast w zeszłym tygodniu Kierownictwo Osiedli Stare Żegrze i Polan otrzymało zgłoszenie o hałasach dobiegających z boiska do koszykówki. Sprawa była zgłaszana na Policję w związku z tym, że zakłócona była cisza nocna. Jeśli ta sytuacja będzie się powtarzać, będziemy szukać optymalnego rozwiązania - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro