Reklama
Reklama

Coraz większy wykop w związku z budową mostów Berdychowskich. Ale wciąż niewiadoma w kwestii organizacji ruchu na konstrukcjach

fot. KaT
fot. KaT

Najpierw pracować tu będą archeolodzy.

W ubiegłym tygodniu Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowały, że na Zagórzu, a więc południowym cyplu Ostrowa Tumskiego, ruszają badania archeologiczne poprzedzające budowę mostów Berdychowskich nad Wartą i Cybiną. - Historycy mogą tam dotrzeć do podziemnych śladów po fortyfikacjach - podały PIM. Równocześnie poinformowano, że PIM podpisały umowę z wykonawcą prac, który zaczyna od przygotowania pełnej dokumentacji projektowej.

Na Zagórzu widać już coraz większy wykop związany z przygotowaniami do prac archeologicznych. Sama budowa obiektów ma ruszyć jeszcze w tym roku i potrwa około 2 lata.

Jak jednak zauważa branżowy portal transport-publiczny.pl, jedna sprawa wciąż pozostaje dużą niewiadomą. Chodzi mianowicie o organizację ruchu na mostach. Wiadomo, że będą z nich korzystać piesi i rowerzyści. Ale nie wiadomo, jak ich ruch zostanie zorganizowany - czy będzie to jedna wspólna droga dla pieszych i rowerzystów czy może zapadnie decyzja o odseparowaniu ruchu pieszego od rowerowego, o co zabiega stowarzyszenie Rowerowy Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro