Reklama
Reklama

Rewolucja komunikacyjna na ruchliwej wildeckiej ulicy. Będzie jeden kierunek ruchu

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Zmiany na Przemysłowej.

To mieszkańcy apelowali o to, by na ulicy Przemysłowej wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. Ostatecznie Miejski Inżynier Ruchu przygotował i zatwierdził projekt w tej sprawie. - Nowa organizacja ruchu jest powiązana z wprowadzaną kilka lat temu Strefą Płatnego Parkowania na Wildzie. Mimo, że projekt był gotowy, to z jego wdrożeniem trzeba było poczekać na zakończenie przebudowy torowiska oraz jezdni na pobliskiej ulicy 28 Czerwca 1956 roku - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Jakie zmiany czekają kierowców? Konkretne. Ulica Przemysłowa stanie się jednokierunkowa na odcinku od Roboczej do 28 Czerwca 1956. Pojedziemy nią tylko w stronę Rynku Wildeckiego. - Dzięki tej zmianie miejsca parkingowe zostaną przeniesione z chodników na jezdnie. Parkowanie pozostanie równoległe i tylko na wysokości rynku wyznaczone zostaną miejsca ukośne po jednej stronie ulicy. Piesi zyskają szerokie chodniki, a rowerzyści kontraruch rowerowych - tak jak na innych, jednokierunkowych ulicach będą mogli poruszać się w obu kierunkach - dodaje.

Zmiana ma też uspokoić ruch na trasie, a przez to zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. Zmiany zaczną być wprowadzane w najbliższych dniach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro