Reklama
Reklama

Obcokrajowiec prowadził poznańską taksówkę bez ważnego prawa jazdy

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Inspektorzy WITD pojawili się na postoju taksówek przy Dworcowej.

Kontrole pojazdów do przewozu osób to jedno z zadań wykonywanych przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Jedna z takich kontroli odbył się w ubiegłym tygodniu na postoju taksówek przy ulicy Dworcowej w Poznaniu.

W trakcie kontroli inspektorzy sprawdzali czy taksówki mają prawidłowe oznakowanie i czy są przygotowane do jazdy. W przypadku jednego z pojazdów nie było w tym zakresie żadnych uchybień. Problemy zaczęły się, gdy taksówkarza poproszono o prawo jazdy. - Kierowca, obywatel Indii, okazał inspektorom hinduskie prawo jazdy, które nie upoważniało go do kierowania pojazdem w Polsce. Kierujący pojazdem nie posiadał też międzynarodowego prawa jazdy uprawniającego go do kierowania pojazdem osobowym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej - podaje WITD.

Na miejsce wezwano policję, ale konsekwencje dla kierowcy to nie wszystko. - Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu przeprowadzi postępowanie wobec osoby odpowiedzialnej za dopuszczenie kierowcy do jazdy bez uprawnień.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro