Reklama
Reklama

MPK rozstrzygnęło przetarg na zakup nowych tramwajów

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

Zgłosił się tylko jeden chętny.

W marcu poznańskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ogłosiło przetarg na zakup 10 nowych tramwajów dwukierunkowych z prawem opcji do rozszerzenia zamówienia o 20 kolejnych pojazdów. W przetargu ofertę złożyła tylko jedna firma - Modertrans.

Jak podaje portal transport-publiczny.pl, oferent zaproponował, że dostarczy 10 tramwajów za 91 mln złotych, a rozszerzone zamówienie mógłby zrealizować za 282 mln złotych brutto. MPK założyła budżet na tę inwestycję na poziomie 111 mln złotych (zamówienie podstawowe) i 332 mln złotych (zamówienie rozszerzone). W kwotach tych mieszczą się nie tylko same tramwaje, ale też pakiet naprawczy czy wyposażenie zajezdni.

Wiadomo już, że w piątek MPK zaakceptowało ofertę złożoną przez Modertrans. Wkrótce ma dojść do podpisania umowy. 10 tramwajów z zamówienia podstawowego ma trafić do Poznania maksymalnie za 2 lata.

Co z opcją rozszerzoną? Jak podkreśla branżowy portal, wszystko zależy od uzyskania dofinansowania unijnego na ten cel. Nie wiadomo, czy środki uda się zdobyć.

Nie są to jedyne tramwaje, jakie chce nabyć przewoźnik. Jak pisaliśmy już wiosną, do Poznania być może trafią też używane tramwaje dwukierunkowe z Bonn. Do naszego miasta miałyby trafić 24 tramwaje Düwag R1.1 kursujące po Bonn od 1994 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro