Reklama
Reklama

Kolejne osiedle w Poznaniu z zakazem kupna alkoholu po godzinie 22:00

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Alexas_Fotos/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Alexas_Fotos/pixabay.com

Tym razem chodzi o Wildę.

Jak informuje Rada Osiedla Wilda - Rada Miasta Poznania stosunkiem głosów 30 za i 1 przeciw właśnie zadecydowała o wprowadzeniu ograniczenia sprzedaży alkoholu między godziną 22:00 i 6:00 rano na ternie osiedla Wilda.

Redakcja epoznan.pl na początku czerwca informowała o podobnej sytuacji na ternie Łazarza. Mieszkańcy borykali się z nocnym hałasem generowanym przez osoby nietrzeźwe. Wprowadzono tam również zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22:00.

Na osiedlu Wilda powód był podobny, nocne burdy i hałasowanie przez osoby nietrzeźwe.

Alkohol na Wildzie za 14 dni (bo tyle musi upłynąć zanim uchwała wejdzie w życie) będzie można nocą kupić tylko w kawiarniach, barach i restauracjach. Alkoholi mieszkańcy nie kupią po 22:00 również na stacjach benzynowych.

Miejskie radne i radni podjęli tę uchwałę na wniosek Rady Osiedla Wilda. Rada zaś przygotowała wniosek w odpowiedzi na liczne zgłoszenia mieszkańców, którzy zwracali uwagę na różne uciążliwości związane z problemem nocnej sprzedaży alkoholu. Wspomniane było nocne hałasowanie i awantury, powtarzające interwencje służb, dewastacja mienia, poczucie niebezpieczeństwa w parkach i okolicy sklepu nocnego - informuje Rada Osiedla Wilda i wyraża nadzieję na to, że ograniczenie sprzedaży alkoholu wyeliminuje nocne problemy mieszkańców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
15.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro