Reklama
Reklama

Jest wyrok w sprawie burmistrza Jarocina Adama P., został skazany. Wyrok mają wywiesić w urzędzie miejskim

fot. Google street view
fot. Google street view

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zarzuciła Adamowi P. złożenie nieprawdziwego oświadczenia majątkowego.

Miał on zataić fakt posiadania zobowiązania w wysokości 1,2 mln złotych.

W piątek zapadł w tej sprawie wyrok - Sąd uznał burmistrza za winnego i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 36 tys. zł. Sąd orzekł wobec oskarżonego środek karny w postaci podania wyroku do publicznej wiadomości, wywieszenie w Urzędzie Miejskim w Jarocinie przez 6 miesięcy - informuje rmf24.pl i dodaje, że zdaniem śledczych burmistrz zataił zobowiązanie w wysokości 1,2 mln zł, które było wynikiem ugody sądowej. Pieniądze na ten cel miał pożyczyć od prywatnej osoby i dokonał jednorazowego przelewu w wysokości 500 tys. zł. W oświadczeniach nie wspomniał o pożyczce i racie.

Jeszcze podczas styczniowej rozprawy burmistrz Jarocina oznajmił, że nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Twierdził, że jest to nagonka na jego osobę, a jego rozmowy telefoniczne miały być podsłuchiwane od lat.

Jednak podczas rozprawy wyszło na jaw, że burmistrzowi pieniądze na spłatę zobowiązania pożyczyła osoba, która miała u niego dług wdzięczności.

Sędzia powiedziała, że zdaniem sądu oskarżony celowo nie wykazał zobowiązania, żeby nie przykuwać uwagi organów ścigania do pochodzenia i obrotu środkami.

Teraz wyrok sądowy ma zostać umieszczony do publicznej wiadomości w urzędzie miejskim. Będzie tam "wisiał" przez pół roku.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro