Reklama

Termy Maltańskie wśród 10 najpopularniejszych aquaparków w Polsce. Okazuje się, że należą do najtańszych

fot. Termy Maltańskie
fot. Termy Maltańskie

Portal i.pl przyjrzała się polskim aquaparkom i wybrał 10 najpopularniejszych kompleksów tego typu funkcjonujących w naszym kraju. W zestawieniu przeliczono koszt jednej godziny zabawy w aquaparku, ale w ramach biletu bez limitu czasu. - Następnie dzieliliśmy cenę przez 8 (tyle godzin przewidują spędzić w obiekcie twórcy rankingu - przyp.red.), by uzyskać koszt jednej godziny zabawy - wyjaśniają twórcy opracowania. Pod uwagę wzięto też bilety rodzinne. W zestawieniu opierano się na cennikach weekendowych, które przeważnie są droższe od tych z dni roboczych.

Jak przedstawia się zestawienie? Ostatnie miejsce, dziesiąte, zajął Suntago Wodny Świat pod Warszawą. Tam za bilet całodzienny trzeba zapłacić 190 złotych, co daje 23,75 zł za godzinę zabawy. Na 9. miejscu uplasował się Aquapark Reda. Tu bilet całodniowy normalny kosztuje 160 złotych, co daje 20 zł za godzinę. Kolejne miejsca zajmują Aquapark Fala w Łodzi, Baseny Tropikalne Binkowski Resort w Kielcach, Termy Bukovina, Termy Chochołowskie i Aquapark Zakopane.

Na trzecim miejscu uplasowały się Termy Maltańskie tym samym znajdując się wśród trzech najtańszych i najpopularniejszych aquaparków w kraju. Bilet całodzienny normalny kosztuje tu 89 złotych, co daje 11,10 zł za godzinę przy 8-godzinnym pobycie. Bilet całodzienny rodzinny (2+1) to 189 złotych - w tym przypadku koszt na osobę to 7,80 zł za godzinę.

Jakie obiekty są tańsze od Term Maltańskich? Poznański obiekt wyprzedziły Park Wodny Kraków (bilet całodzienny kosztuje 86 złotych) i Aquapark Wrocław, gdzie bilet całodzienny kosztuje 75 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro