Reklama
Reklama

Jest nowy ranking uczelni. Jak poradziły sobie poznańskie szkoły wyższe?

fot. UAM
fot. UAM

Opublikowano nowy Ranking Szkół Wyższych Perspektyw.

Wśród uczelni akademickich pierwsze miejsce w rankingu zajęły Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Na trzecim miejscu uplasowała się Politechnika Warszawska. Czwartą lokatę, podobnie, jak przed rokiem, zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Tym samym wciąż jest też trzecim uniwersytetem w kraju.

Co z pozostałymi poznańskimi uczelniami? Duży awans zaliczyła Politechnika Poznańska (6. uczelnia techniczna w Polsce), która awansowała z 23. miejsca na 12. Wciąż na 16. pozycji jest Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Uniwersytet Przyrodniczy (1. uczelnia rolnicza w Polsce) i Uniwersytet Ekonomiczny (3. uczelnia ekonomiczna w Polsce) zaliczyły spadki - pierwsza uczelnia z miejsca 28. na 30., a druga z miejsca 26. na 34.

Wśród uczelni niepublicznych numerem jeden jest od lat Akademia Leona Koźmińskiego przed Uniwersytetem SWPS - obie w Warszawie. Na trzecim miejscu, również podobnie jak w roku ubiegłym znalazła się Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej. W Poznaniu najwyższe miejsce w rankingu, 13. (awans z 16.), zajął Uniwersytet WSB Merito. Z 28. pozycji na 37. spadła poznańska Wyższa Szkoła Logistyki. Z kolei Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii spadła z 38. na 42. miejsce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro