Reklama
Reklama

Wielkopolanin znowu najbogatszym Polakiem i wśród 500 najbogatszych ludzi świata

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Majątek szefa Dino oszacowano na 24 miliardy złotych.

Zestawienie najbogatszych Polaków przygotował magazyn Wprost. - 625 mln zł - tyle trzeba było mieć, żeby w tym roku pojawić się w gronie 100 najbogatszych Polaków. Próg wejścia na listę rośnie z każdą edycją. W tej poprzedniej wystarczył majątek na poziomie 511 mln zł, bo tyle uzbierał bohater z ostatniego miejsca - czytamy we Wprost.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

100 najbogatszych osób w kraju ma majątek w wysokości 231 mld złotych. To o 43 mld złotych więcej niż w roku ubiegłym. - [...] najbogatsi Polacy jeszcze nigdy w historii nie byli tak bogaci. Ale patrząc bardziej światowo, to majątek stu najbogatszych Polaków wynosi tyle, co jedna piąta fortuny Elona Muska, dzisiaj najbogatszego człowieka na Ziemi - wyjaśniają autorzy zestawienia.

Podobnie jak przed rokiem, numerem jeden w rankingu Wprost okazał się szef Dino, Tomasz Biernacki. W ciągu roku jego majątek powiększył się z 15 miliardów złotych to 24 miliardów złotych. Według Wprost, mógłby spokojnie znaleźć się na liście 500 najbogatszych ludzi świata. - Byłby ujęty gdzieś między Włochem Giorgio Armanim a Ukraińcem Rinatem Achmetowem.

Na drugim miejscu także bez zmian - uplasował się tutaj Michał Sołowow z majątkiem szacowanym na 13 miliardów złotych. Na ostatnie miejsce podium wskoczył natomiast Jerzy Starak z majątkiem szacowanym na 9,5 mld złotych. Czwarte miejsce, bez zmian, należy do Dominiki Kulczyk (8,8 mld złotych). Spory spadek, z trzeciego miejsca na szóste, zaliczył Zygmunt Solorsz, którego majątek szacuje się na 8,5 mld złotych. Tuż za nim znalazł się Sebastian Kulczyk z 7,4 mld złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro