Reklama
Reklama

Wciąż można ubiegać się o najem jednego z 353 lokali budowanych w Poznaniu. Czasu coraz mniej!

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

"POZnań - i zamieszkaj" stanowi alternatywną, tańszą i stabilniejszą formę najmu w stosunku do ofert rynku komercyjnego. W ramach programu najemca może dodatkowo skorzystać z dopłaty do czynszu, co może znacznie obniżyć koszty utrzymania lokalu. "Oferta programu - realizowanego przez Miasto Poznań i Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - skierowana jest przede wszystkim do poznańskich rodzin i osób, które myślą o poprawie warunków lokalowych. Udział w programie mogą wziąć również osoby, które nie mieszkają w Poznaniu, lecz planują swoją przyszłość związać ze stolicą Wielkopolski" - informują miejscy urzędnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak już przekazywaliśmy, drugi etap programu "POZnań i zamieszkaj" jest realizowany w rejonie ulic Zawackiej i Cegłowskiej. Powstaje tam 9 budynków z 353 lokalami wykończonymi w standardzie "pod klucz". Prace już się rozpoczęły, a ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2025 r. Do dyspozycji przyszłych najemców będą mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Metraż będzie wahał się od 30 do 67 metrów kwadratowych. 35 lokali będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

"O najem lokalu mogą ubiegać się osoby, które spełnią kryteria dochodowe. Średni miesięczny dochód w gospodarstwie domowym, w przeliczeniu na osobę w 2022 roku nie może być niższy niż 2 342,27 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego oraz 1 673,05 zł - wieloosobowego" - dodają przedstawiciele magistratu. "Z kolei górne limity dochodowe na osobę wynoszą: np. dla gospodarstwa jednoosobowego - 4 647,47 zł, dwuosobowego - 3 253,23 zł, trzyosobowego - 2 995,04 zł, czteroosobowego - 2 633,57 zł" - tłumaczą.

Osoby zainteresowane najmem w ramach programu "POZnań i zamieszkaj" nie mogą także mieć tytułu prawnego do mieszkania położonego na terenie Poznania. Jeżeli jednak taki posiadają, muszą złożyć oświadczenie, że do dnia podpisania umowy najmu wyzbędą się lokalu. Warunek ten zobowiązane są spełniać wszystkie osoby zgłoszone we wniosku do wspólnego zamieszkiwania.

Szczegóły dotyczące naboru można znaleźć tutaj. Informacji udzielają także pracownicy Biura Poznań Kontakt pod numerem tel. 61 646 33 44 oraz Biura Obsługi Klienta PTBS - tel. 61 850 83 35/37.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro