Reklama
Reklama

Na Madalinie znów będzie Lato. Od soboty!

archiwum | fot. Madalina / FB
archiwum | fot. Madalina / FB

W tym roku atrakcje skupią się na tematyce kosmosu, mikrokosmosu, naukowców i nauki oraz Ziemi. Inspiracją do wyboru tego motywu przewodniego jest fakt, że rok 2023 uznany został rokiem Mikołaja Kopernika.

Przypomnijmy w grudniu 2014 roku z zajezdni przy ulicy Madalińskiego wyjechały ostatnie tramwaje na regularnych trasach. Nie wróciły na Madalinę, a w zamian pojechały do nowoczesnego obiektu na Franowie. Od tego czasu w tym miejscu nic się nie działo. Pojawiła się obawa, że teren trafi pod młotek, ale ostatecznie urzędnicy zapewnili radnych, że do sprzedaży działki nie dojdzie.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Wiosną 2015 roku pojawiła się informacja, że zajezdnią zajmować się będą członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych oraz społecznicy ze stowarzyszenia Wildzianie. Przez całe lato 2015 w byłej zajezdni organizowane były działania z myślą o mieszkańcach. Ta tradycja będzie kontynuowana również w tym roku. Właśnie ruszyła kolejna edycja "Lata na Madalinie".

Tegoroczne otwarcie Lata na Madalinie odbędzie się w sobotę, 1 lipca o godzinie 11:00. "W ten weekend na mieszkańców czekają aż dwa koncerty: zespołu Golden Collective oraz Wujka Ogórka. Dodatkowo odbędą się kosmiczne mecze siatkówki dorosłych i młodzieży, pokaz cyrkowy oraz finał związanej z obchodami Poznańskiego Czerwca akcji "Żądamy chleba" - informują miejscy urzędnicy.

Na terenie Madaliny nie zabraknie także plaży, kącika malucha, toru skimboardowego, trampolin oraz wielu innych przestrzeni do aktywnego spędzenia czasu.
"Godziny otwarcia bram zajezdni tramwajowej Madalina zostały wydłużone. Wydarzenia będą się odbywać do 3 września od wtorku do piątku w godzinach 15:00-20:00, natomiast w soboty, niedziele i święta w godzinach 11:00-20:00" - dodają.

Realizatorem działań na Madalinie jest Fundacja Kreaktywator. Wydarzenie finansowane jest z budżetu Miasta Poznania. Wszystkie szczegóły znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro