Reklama

4 chętnych na przebudowę hali Arena!

fot. MTP
fot. MTP

W lutym ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy prac.

Oferty w przetargu ogłoszonym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie można było składać do poniedziałku. - W dniu 26 czerwca Komisja ofertowa otworzyła oferty, które wpłynęły w konkursie dotyczącym rozbudowy i przebudowy Hali Widowiskowo-sportowej ARENA, towarzyszącej infrastruktury i zmiany ukształtowania terenu, ogłoszonym 1 lutego 2023 roku. Swoje oferty złożyło 4 oferentów. Po zakończeniu konkursu tj. najpóźniej do 24 września 2023 roku zamawiający poinformuje Wykonawców o jego wyniku - informuje MTP. Nie podano nam na jaką kwotę opiewają oferty, a także czy mieszczą się w budżecie założonym przez inwestora.

O tym, jak ma wyglądać Arena po wielkiej przebudowie, informowaliśmy na epoznan.pl wielokrotnie. - Projekt zakłada pozostawienie w niezmienionej formie elewacji budynku. Wejście do Areny od strony Placu Olimpijskiego zostanie obniżone w stosunku do obecnego. Zyska formę amfiteatru, który następnie poprzez lobby zaprowadzi uczestników wydarzeń na kondygnację "- 1". Przestrzeń wyposażona w food courty będzie miejscem spotkań przed imprezami. Amfiteatr z charakterystycznymi stopniami będzie otwarty na co dzień, nawet jeśli w ARENIE nie będą się odbywać żadne wydarzenie - dodaje MTP.

Całkowicie zmieni się wnętrze budynku. Podłoga zostanie obniżona o 6 metrów, inaczej będą wyglądać trybuny. - Wielopoziomowe mobilne trybuny zostaną usytuowane równolegle do boiska, ich konstrukcja umożliwi szybkie złożenie część miejsc i pozostawienie pustej płyty parkietu. Nawet do 9 tysięcy osób będzie mogło wziąć udział w wydarzeniach, które zostaną organizowane w nowym obiekcie. W nowej Arenie znajdą się też szatnie, garderoby i sale konferencyjne. Pod kopułą dachu znajdzie się specjalna konstrukcja nośna dla urządzeń techniki scenicznej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro