Reklama
Reklama

Wjeżdżający do Poznania od strony Swarzędza stoją w ogromnych korkach. Przez remonty!

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Ruszyły prace na ulicach Warszawskiej i Kobylepole.

21 czerwca rozpoczął się remont ulicy Kobylepole, która stanowi jeden z dojazdów do Poznania od strony Swarzędza i Zalasewa. Na trasie ustawiono tymczasową sygnalizację świetlną, a to oznacza spore utrudnienia dla kierowców, którzy zdecydowanie dłużej niż zwykle pokonują ten odcinek. To dopiero pierwszy etap prac - obejmuje odcinek od Borówki do Reknickiej. W drugim etapie prace obejmą odcinek od Reknickiej do Piwnej.

Ale nie jest to jedyny remont w tym rejonie Poznania. W poniedziałek, zgodnie z zapowiedziami, rozpoczął się remont ulicy Warszawskiej na odcinku pomiędzy Krańcową a Świętego Michała w kierunku centrum wraz ze skrzyżowaniem Warszawska / Krańcowa.

Kierowcy jadący ul. Warszawską w kierunku centrum, na skrzyżowaniu z ul. Św. Michała mogą kontynuować jazdę na wprost lub skręcić w lewo. Skręt w prawo, w ul. Św. Michała, w trakcie prowadzenia robót nie jest możliwy. Kierowcy chcący kontynuować jazdę w kierunku ul. Głównej są prowadzeni objazdem przez ul. Warszawską, rondo Śródka oraz południową jezdnię ul. Warszawskiej, z której można skręcić w lewo, w ul. Św. Michała.

Niestety, ale remonty Warszawskiej i ulicy Kobylepole mocno dają się we znaki kierowcom. - Korek na Niestachowskiej dzisiaj rano to pikuś, proszę zobaczyć co się dzieje na Warszawskiej od strony Swarzędza - korek sięga Antoninka. Wjazd do Poznania od strony Kobylego Pola wygląda podobnie przez remont - napisał do nas Michał.

Przed kierowcami jeszcze kilka tygodni utrudnień.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro